Poprzednia

ⓘ Michael Skibbe




Michael Skibbe
                                     

ⓘ Michael Skibbe

Karierę piłkarską rozpoczął w 1975 roku w juniorach SG Wattenscheid 09, z którym w 1982 roku zdobył mistrzostwo Niemiec U-18. Następnie zaczął grać w juniorach FC Schalke 04, z którym w 1984 roku podpisał profesjonalny kontrakt i jeszcze w trakcie sezonu 1983/1984 zadebiutował w drużynie, kiedy to 26 maja 1984 roku jego drużyna grała u siebie mecz w ramach ostatniej 38. kolejki 2. Bundeligi niemieckiej z Rot-Weiss Essen, w którym Skibbe zastąpił w 67. minucie Olafa Thona, a mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2 i ostatecznie FC Schalke 04 zajął 2. miejsce w tabeli końcowej sezonu 1983/1984 i awansował do Bundesligi niemieckiej.

Debiut w Bundeslidze niemieckiej Skibbe zaliczył 12 marca 1985 roku w wygranym 4:2 meczu u siebie z Bayerem 04 Leverkusen w ramach 20. kolejki sezonu 1984/1985, a Skibbe wszedł na boisko w 87. minucie zastępując Dietera Schatzschneidera. W sezonie 1985/1986 w wygranym 4:2 meczu u siebie z VfL Bochum strzelił w 53. minucie swoją jedyną bramkę, a 26 kwietnia 1986 roku rozegrał ostatni mecz w Bundeslidze niemieckiej, kiedy to FC Schalke 04 w ostatniej 34. kolejce zremisował 2:2 z Bayerem 04 Leverkusen.

W sezonie 1986/1987 nie zagrał już w żadnym meczu ligowym z powodu kontuzji i został zmuszony w wieku zaledwie 22 lat zakończyć karierę piłkarską. Łącznie w Bundeslidze niemieckiej rozegrał 14 meczów i strzelił 1 bramkę.

                                     

1. Kariera trenerska

Michael Skibbe po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął karierę trenerską. W latach 1988–1989 trenował zespół młodzieżowy FC Schalke 04, w latach 1989–1995 był koordynatorem do spraw szkolenia juniorów w Borussii Dortmund, w latach 1995–1998 był asystentem trenerów pierwszego zespołu: Ottmara Hitzfelda i Nevio Scali, a od 1 lipca 1997 do 1 lipca 1998 roku był trenerem drużyny rezerw. Następnie zastąpił Nevio Scalę na stanowisku trenera Borussii Dortmund, którym był do 6 lutego 2000 roku.

Od 27 lipca 2000 do 24 czerwca 2004 roku był asystentem Rudiego Völlera w reprezentacji Niemiec, która pod jego wodzą zajęła 2. miejsce na mistrzostwach świata 2002 w Korei i Japonii. Odeszli z reprezentacji Niemiec po jej fatalnym występie na mistrzostwach Europy 2004 w Portugalii.

Od 24 sierpnia 2004 do 9 października 2005 roku pełnił funkcję koordynatora do spraw szkolenia młodzieży w DFB, a od 9 października 2005 do 18 maja 2008 roku był trenerem Bayeru 04 Leverkusen.

Od 11 czerwca 2008 do 23 lutego 2009 roku trenował turecki Galatasaray SK, z którym w tym okresie zdobył Superpuchar Turcji 2008.

Od 1 lipca 2009 do 22 marca 2011 roku był trenerem Eintrachtu Frankfurt, od 17 lutego 2011 do 27 grudnia 2011 roku trenował turecki Eskisehirspor, a od 27 grudnia 2011 do 12 lutego 2012 roku prowadził Herthę Berlin.

17 maja 2012 objął posadę trenera tureckiego Karabüksporu, którą utracił 4 listopada 2012 roku.

15 czerwca 2013 został trenerem szwajcarskiego Grasshoppers Zurych, jednak 8 stycznia 2015 roku opuścił to stanowisko i 12 stycznia 2015 roku ponownie został trenerem tureckiego Eskisehirsporu, którego trenował do 11 października 2015 roku.

29 października 2015 roku został selekcjonerem reprezentacji Grecji.

                                     

2. Sukcesy

Zawodnicze

SG Wattenscheid 09
  • Mistrzostwo Niemiec U-18: 1982
Schalke Gelsenkirchen
  • Awans do Bundesligi niemieckiej: 1984

Użytkownicy również szukali:

...
...
...