Poprzednia

ⓘ Reprezentacja Austrii w skokach narciarskich




                                     

ⓘ Reprezentacja Austrii w skokach narciarskich

Reprezentacja Austrii w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Austrii w międzynarodowych zawodach przez Austriacki Związek Narciarski.

W Austrii reprezentacja narodowa podzielona jest zarówno na kadry, jak i na grupy treningowe. Trenerzy i członkowie sztabu są przydzielani do każdej grupy treningowej, nie do kadr. Najwyższą kadrą jest kadra narodowa, zaś najniższą grupą jest grupa I.

                                     

1. Kadra na sezon 2019/2020

Utworzone zostało po 4 kadry dla mężczyzn i kobiet.

Kadra narodowa

  • Clemens Aigner
  • Stefan Kraft
  • Philipp Aschenwald
  • Michael Hayböck
  • Daniel Huber

Kadra A

  • Stefan Huber
  • Gregor Schlierenzauer
  • Markus Schiffner
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Jan Hörl
  • Manuel Fettner

Kadra B

  • Stefan Rainer
  • Thomas Hofer
  • Claudio Mörth
  • Mika Schwann
  • Maximilian Lienher
  • Clemens Leitner
  • Julian Wienerroither
  • David Haagen

Kadra C

  • Florian Kröll
  • Xavier Aigner
  • Elias Medwed
  • Maximilian Ortner
  • Michael Hofer
  • Josef Ritzer
  • Francisco Mörth
  • Peter Resinger
  • Julijan Smid
  • Hannes Landerer
  • Markus Müller
  • Marco Wörgötter
  • Daniel Tschofenig

Kadra narodowa

  • Jacqueline Seifriedsberger
  • Chiara Hölzl
  • Eva Pinkelnig
  • Daniela Iraschko-Stolz

Kadra A

  • Claudia Purker
  • Sophie Sorschag
  • Elisabeth Raudaschl
  • Marita Kramer
  • Lisa Eder

Kadra C

  • Hannah Wiegele
  • Sophie Mair
  • Katharina Ellmauer
  • Julia Mühlenbacher
                                     

2. Kadra na sezon 2018/2019

Utworzono cztery kadry zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Nowym trenerem reprezentacji mężczyzn został Andreas Felder, a jego asystentami Florian Liegl i Florian Schabereiter. W miejsce Andreasa Feldera trenerem reprezentacji kobiet został Harald Rodlauer, a jego asystentem Stefan Kaiser.

Kadra A

  • Daniel Huber
  • Philipp Aschenwald
  • Clemens Aigner
  • Manuel Poppinger
  • Gregor Schlierenzauer
  • Michael Hayböck
  • Florian Altenburger

Kadra B

  • Maximilian Lienher
  • Clemens Leitner
  • Markus Rupitsch
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Mika Schwann
  • Jan Hörl
  • Stefan Huber

Kadra C

  • David Haagen
  • Noah Valtiner
  • Peter Resinger
  • Julian Wienerroither
  • Niklas Bachlinger
  • Elias Maurer
  • Hannes Landerer
  • Valentin Praun
  • Noah Widhölzl
  • Marco Wörgötter
  • Stefan Rainer
  • Xavier Aigner

Kadra B

  • Julia Huber
  • Eva Pinkelnig
  • Marita Kramer
  • Sophie Mair
  • Elisabeth Raudaschl
  • Claudia Purker
                                     

3. Kadra na sezon 2017/2018

W sezonie olimpijskim ponownie utworzono cztery kadry dla mężczyzn, natomiast powstały tylko dwie kadry kobiet. Trenerem kadry mężczyzn pozostał Heinz Kuttin, a kobiet Andreas Felder.

Kadra narodowa

  • Stefan Kraft
  • Andreas Kofler
  • Clemens Aigner
  • Manuel Fettner
  • Michael Hayböck
  • Gregor Schlierenzauer

Kadra A

  • Maximilian Steiner
  • Manuel Poppinger
  • Stefan Huber
  • Florian Altenburger
  • Daniel Huber
  • Markus Schiffner

Kadra B

  • Markus Rupitsch
  • Clemens Leitner
  • Philipp Aschenwald
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Mika Schwann
  • Elias Tollinger
  • Janni Reisenauer

Kadra C

  • Maximilian Schmalnauer
  • Noah Valtiner
  • Peter Resinger
  • Thomas Hirscher
  • Philipp Haagen
  • Maximilian Lienher
  • David Haagen
  • Maximilian Ortner
  • Stefan Rainer
  • Elias Maurer
  • Julian Wienerroither

Kadra narodowa

  • Daniela Iraschko-Stolz
  • Eva Pinkelnig
  • Jacqueline Seifriedsberger
  • Chiara Hölzl

Kadra B

  • Julia Huber
  • Sophie Mair
  • Marita Kramer
  • Elisabeth Raudaschl
  • Lisa Eder
  • Claudia Purker


                                     

4. Kadra na sezon 2016/2017

Ponownie utworzono po cztery poziomy kadrowe dla mężczyzn i dla kobiet.

Kadra narodowa

  • Michael Hayböck
  • Stefan Kraft
  • Gregor Schlierenzauer

Kadra A

  • Florian Altenburger
  • Andreas Kofler
  • Manuel Poppinger
  • Thomas Hofer
  • Thomas Diethart
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Manuel Fettner
  • Markus Schiffner
  • Clemens Aigner
  • Philipp Aschenwald

Kadra B

  • Daniel Huber
  • Stefan Huber
  • Maximilian Steiner
  • Clemens Leitner
  • Markus Rupitsch
  • Simon Greiderer
  • Janni Reisenauer
  • Elias Tollinger

Kadra C

  • Patrick Kogler
  • Maximilian Schmalnauer
  • Mika Schwann
  • Michael Falkensteiner
  • Florian Mittendorfer
  • Maximilian Lienher
  • Julian Wienerroither
  • Noah Valtiner
  • Dominik Schwei
  • Philipp Haagen

Kadra narodowa

  • Daniela Iraschko-Stolz
  • Eva Pinkelnig
  • Jacqueline Seifriedsberger
  • Chiara Hölzl
                                     

5. Kadra na sezon 2015/2016

Austriacki Związek Narciarski wraz z trenerami utworzył cztery kadry dla mężczyzn i cztery kadry dla kobiet.

Kadra narodowa

  • Gregor Schlierenzauer
  • Stefan Kraft
  • Michael Hayböck

Kadra A

  • Manuel Poppinger
  • Thomas Diethart
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Andreas Kofler
  • Manuel Fettner

Kadra B

  • Simon Greiderer
  • Stefan Huber
  • Daniel Huber
  • Elias Tollinger
  • Philipp Aschenwald
  • Janni Reisenauer
  • Thomas Hofer
  • Maximilian Steiner
  • Markus Schiffner
  • Clemens Aigner
  • Patrick Streitler

Kadra C

  • Lucas Schaffer
  • Clemens Leitner
  • Mika Schwann
  • Maximilian Schmalnauer
  • Julian Wienerroither
  • Felix Greber
  • Michael Falkensteiner
  • Markus Rupitsch

Kadra narodowa

  • Daniela Iraschko-Stolz
  • Jacqueline Seifriedsberger
  • Eva Pinkelnig

Kadra C

  • Julia Huber
  • Timna Moser
  • Katharina Ellmauer
  • Claudia Purker
  • Linda Grabner
                                     

6. Kadra na sezon 2014/2015

Na stanowisku trenera głównego Alexander Pointner został zastąpiony przez Heinza Kuttina, a jego asystentem został Harald Rodlauer. Utworzono cztery kadry dla mężczyzn i cztery kadry dla kobiet.

Kadra narodowa

  • Michael Hayböck
  • Andreas Kofler
  • Stefan Kraft
  • Thomas Morgenstern we wrześniu 2014 zakończył karierę
  • Thomas Diethart
  • Gregor Schlierenzauer

Kadra A

  • Manuel Poppinger
  • Manuel Fettner
  • Wolfgang Loitzl w styczniu 2015 zakończył karierę

Kadra B

  • Stefan Huber
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Christoph Stauder
  • Daniel Huber
  • Patrick Streitler
  • Elias Tollinger
  • Markus Schiffner
  • Simon Greiderer
  • Philipp Aschenwald
  • Johannes Obermayr

Kadra C

  • Maximilian Steiner
  • Markus Rupitsch
  • Kevin Göschl
  • Martin Diess
  • Thomas Hofer
  • Jan-Oswald Krassnegger
  • Alexander Hayböck
  • Lucas Schaffer
  • Michael Falkensteiner
  • Patrick Kogler
  • Thomas Lackner
  • Florian Gugg

Kadra C

  • Lisa Wiegele
  • Sonja Schoitsch
  • Michaela Kranzl
  • Katharina Keil


                                     

7. Kadra na sezon 2013/2014

Utworzono cztery kadry męskie i dwie kobiece.

Kadra narodowa

  • Thomas Morgenstern
  • Wolfgang Loitzl
  • Manuel Fettner
  • Stefan Kraft
  • Gregor Schlierenzauer
  • Andreas Kofler

Kadra A

  • David Zauner
  • Martin Koch
  • Lukas Müller
  • Michael Hayböck

Kadra B

  • Philipp Aschenwald
  • Clemens Aigner
  • Florian Altenburger
  • Markus Schiffner
  • Manuel Poppinger
  • Christoph Stauder
  • Simon Greiderer
  • Johannes Obermayr
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Elias Tollinger
  • Patrick Streitler
  • Thomas Diethart

Kadra C

  • Florian Gugg
  • Maximilian Steiner
  • Thomas Lackner
  • Alexander Hayböck
  • Martin Schmid
  • Kevin Göschl
  • Thomas Hofer
  • Markus Gruber

Kadra narodowa

  • Chiara Hölzl
  • Daniela Iraschko-Stolz
  • Jacqueline Seifriedsberger

Kadra C

  • Sonja Schoitsch
  • Michaela Kranzl
  • Lisa Wiegele
  • Katharina Keil
                                     

8. Kadra na sezon 2012/2013

Skład reprezentacji na kolejny sezon został ujawniony w maju 2012:

Kadra narodowa

  • David Zauner
  • Thomas Morgenstern
  • Wolfgang Loitzl
  • Andreas Kofler
  • Michael Hayböck
  • Gregor Schlierenzauer
  • Martin Koch
  • Manuel Fettner

Kadra B

  • Manuel Poppinger
  • Christoph Stauder
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Lukas Müller
  • Johannes Obermayr

Kadra C

  • Simon Greiderer
  • Kevin Göschl
  • Daniel Huber
  • Elias Tollinger
  • Philipp Aschenwald
  • Thomas Lackner
  • Clemens Aigner
  • Stefan Huber
  • Björn Koch
  • Thomas Hofer
                                     

9. Kadra na sezon 2011/2012

Trenerem kadry narodowej pozostał Alexander Pointner.

Kadra narodowa

  • Stefan Thurnbichler
  • Gregor Schlierenzauer
  • Andreas Kofler
  • Thomas Morgenstern
  • David Zauner
  • Wolfgang Loitzl
  • Martin Koch
  • Manuel Fettner

Kadra B

  • Daniel Huber
  • Thomas Lackner
  • Lukas Müller
  • Manuel Poppinger
  • Markus Schiffner
  • Thomas Diethart
  • David Unterberger
  • Thomas Thurnbichler
  • Stefan Kraft

Kadra C

  • Björn Koch
  • Ulrich Wohlgenannt
  • Christian Reiter
  • Johannes Obermayr
  • Florian Altenburger
  • Christoph Stauder
  • Clemens Aigner
  • Kevin Göschl
  • Florian Gugg

Kadra juniorska

  • Lisa Wiegele
  • Sonja Schoitsch
  • Verena Pock
  • Elisabeth Raudaschl
  • Chiara Hölzl
  • Michaela Kranzl
                                     

10. Kadra na sezon 2010/2011

Trenerem kadry narodowej mężczyzn pozostał Alexander Pointner.

Kadra narodowa

  • Andreas Kofler
  • Gregor Schlierenzauer
  • Wolfgang Loitzl
  • Martin Koch
  • Thomas Morgenstern
  • David Zauner
  • Lukas Müller

Kadra A

  • Stefan Thurnbichler
  • Michael Hayböck
  • Manuel Fettner
  • David Unterberger
  • Mario Innauer
  • Florian Schabereiter

Kadra B

  • Thomas Lackner
  • Andreas Strolz
  • Thomas Diethart
  • Markus Eggenhofer
  • Markus Schiffner
  • Johannes Obermayr
  • Björn Koch
                                     

11. Kadra na sezon 2009/2010

Sztab szkoleniowy

Pierwszym trenerem kadry mężczyzn był Alexander Pointner, drugim Marc Nölke, zaś trenerem II grupy treningowej Klaus Huber.

Kadra narodowa

  • Martin Koch
  • Wolfgang Loitzl
  • Thomas Morgenstern
  • Gregor Schlierenzauer
  • Andreas Kofler

Kadra A

  • Daniel Lackner
  • Stefan Thurnbichler
  • Lukas Müller
  • Markus Eggenhofer
  • David Zauner
  • Manuel Fettner

Kadra B

  • Stefan Hayböck
  • Balthasar Schneider
  • David Unterberger
  • Thomas Thurnbichler
  • Michael Hayböck
  • Manuel Poppinger
  • Andreas Strolz
  • Roland Müller
  • Florian Schabereiter

Kadra C

  • Björn Koch
  • Thomas Diethart
  • Lukas Dilitz
  • Mario Innauer
  • Johannes Lenz
  • Christoph Stauder
  • Stefan Kraft
  • Markus Schiffner
  • Thomas Lackner
  • Johannes Obermayr
  • Elias Pfannenstill


                                     

12. Kadra na sezon 2008/2009

Sztab szkoleniowy

Pierwszym trenerem mężczyzn był Alexander Pointner, a drugim Marc Nölke. Trenerem kadry kobiet był Gerald Daringer.

Kadra narodowa

  • Martin Koch
  • Manuel Fettner
  • Thomas Morgenstern
  • Gregor Schlierenzauer
  • Bastian Kaltenböck
  • Andreas Kofler
  • Wolfgang Loitzl

Kadra A

  • Mario Innauer
  • Balthasar Schneider
  • Roland Müller
  • Stefan Thurnbichler
  • Arthur Pauli

Kadra B

  • Thomas Thurnbichler
  • Nicolas Fettner
  • David Unterberger
  • Markus Eggenhofer
  • Daniel Lackner
  • Florian Schabereiter
  • Manuel Poppinger
  • Johannes Lenz
  • Andreas Strolz

Kadra C

  • Stefan Hayböck
  • Lukas Müller
  • Thomas Diethart
  • Sebastian Sperl
  • Lukas Bergmann
  • Michael Hayböck
                                     

13. Kadra na sezon 2007/2008

Sztab szkoleniowy

Pierwszym trenerem mężczyzn był Alexander Pointner, a drugim Marc Nölke.

Kadra narodowa

  • Andreas Kofler
  • Gregor Schlierenzauer
  • Arthur Pauli
  • Wolfgang Loitzl
  • Martin Koch
  • Martin Höllwarth
  • Thomas Morgenstern

Kadra A

  • Stefan Thurnbichler
  • Balthasar Schneider
  • Manuel Fettner
  • Mario Innauer
  • Bastian Kaltenböck
  • Andreas Widhölzl

Kadra B

  • Markus Eggenhofer
  • Thomas Thurnbichler
  • Roland Müller
  • David Unterberger
  • Andreas Strolz
  • Daniel Lackner

Kadra C

  • Martin Machreich
  • Michael Hayböck
  • Stefan Hayböck
  • Johannes Lenz
  • Andreas Eibisberger
  • Manuel Poppinger
  • Florian Schabereiter

Grupa treningowa

  • Gerald Wambacher
  • David Fallmann
  • Stefan Kaiser
  • Stefan Innerwinkler
  • Nicolas Fettner

Kobiety

  • Jacqueline Seifriedsberger kadra B
  • Daniela Iraschko kadra A
  • Tanja Drage kadra C
                                     

14. Kadra na sezon 2006/2007

Sztab szkoleniowy

Pierwszym trenerem mężczyzn był Alexander Pointner, a drugim Marc Nölke.

Kadra narodowa

  • Andreas Widhölzl
  • Andreas Kofler
  • Martin Koch
  • Thomas Morgenstern

Kadra A

  • Gerald Wambacher
  • Florian Liegl
  • Manuel Fettner
  • Martin Höllwarth
  • Balthasar Schneider
  • Stefan Kaiser
  • Mathias Hafele
  • Stefan Thurnbichler
  • Bastian Kaltenböck
  • Daniel Lackner
  • Wolfgang Loitzl

Kadra B

  • Gregor Schlierenzauer
  • Roland Müller
  • Arthur Pauli
  • Mario Innauer
  • Thomas Thurnbichler
  • Andreas Strolz

Kadra C

  • Michael Hayböck
  • Lukas Bergmann
  • Stefan Hayböck
  • Lukas Dilits
  • Manuel Poppinger
                                     

15. Kadra na sezon 2005/2006

Sztab szkoleniowy

Pierwszym trenerem mężczyzn był Alexander Pointner, pozostałymi Alexander Diess, Harald Haim i Werner Schuster.

Kadra narodowa

  • Andreas Widhölzl
  • Wolfgang Loitzl
  • Thomas Morgenstern
  • Martin Höllwarth

Kadra A

  • Mathias Hafele
  • Florian Liegl
  • Stefan Thurnbichler
  • Stefan Kaiser
  • Andreas Kofler
  • Andreas Goldberger
  • Balthasar Schneider
  • Martin Koch
  • Roland Müller
  • Manuel Fettner

Kadra B

  • Bastian Kaltenböck
  • Nicolas Fettner
  • Christian Nagiller
  • Christoph Lenz
  • Arthur Pauli
  • Gregor Schlierenzauer

Kadra C

  • Mario Innauer
  • Daniel Katzian
  • Andreas Strolz
  • Thomas Thurnbichler
  • David Unterberger
                                     

16. Kadra na sezon 2004/2005

Pierwszym trenerem kadry narodowej został Alexander Pointner, a jego asystentami Richard Schallert i Michael Beismann. Zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze, to Andreas Goldberger, Martin Höllwarth, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern i Andreas Widhölzl. W kadrze A znaleźli się Stefan Kaiser, Martin Koch, Florian Liegl, Stefan Thurnbichler, Roland Müller, Christian Nagiller, Balthasar Schneider i Reinhard Schwarzenberger. Do kadry B powołani zostali Manuel Fettner, Nicolas Fettner, Christoph Lenz, Christoph Strickner, Thomas Thurnbichler i Lukas Tschuschnig. Kadra C liczyła 10 zawodników, zaś kadra rezerwowa 8 skoczków byli w niej m.in. Mathias Hafele, Bastian Kaltenböck i Gerald Wambacher.

                                     

17. Kadra na sezon 2003/2004

W kadrze narodowej której głównym trenerem był Hannu Lepistö znaleźli się Andreas Goldberger, Martin Höllwarth, Andreas Kofler, Florian Liegl, Thomas Morgenstern, Christian Nagiller, Reinhard Schwarzenberger i Andreas Widhölzl. Zawodnikami kadry A byli: Mathias Hafele, Bastian Kaltenböck, Martin Koch, Wolfgang Loitzl, Stefan Thurnbichler, Bernhard Metzler i Balthasar Schneider.

                                     
  • Mistrzostwa Austrii w Skokach Narciarskich 2015 zawody o mistrzostwo Austrii w skokach narciarskich które odbyły się dniach 23 i 25 października 2015
  • Reprezentacja Niemieckiej Republiki Demokratycznej w skokach narciarskich grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania NRD w międzynarodowych
  • Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Niemiec w międzynarodowych zawodach przez Niemiecki
  • Reprezentacja Czechosłowacji w skokach narciarskich dawna reprezentacja grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Czechosłowacji w międzynarodowych
  • Puchar Świata w skokach narciarskich rozgrywany corocznie, pomiędzy listopadem a marcem, cykl zawodów w skokach narciarskich przeprowadzany przez Międzynarodową
  • Reprezentacja Chorwacji w skokach narciarskich powstała w 2007 roku. Według stanu na rok 2011 liczyła jednego zawodnika, Urbana Zamernika, zaś Anton Zamernik
  • Sezon 2013 2014 Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich 3. sezon Pucharu Świata kobiet w skokach narciarskich Rozpoczął się 6 grudnia 2013 roku na
  • FIS Cup w skokach narciarskich 2006 2007 2. w historii sezon cyklu FIS Cup w skokach narciarskich Rozpoczął się 30 czerwca 2006 w Bischofshofen, a zakończył
  • Reprezentacja Finlandii w skokach narciarskich grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Finlandii w międzynarodowych zawodach przez Fiński
  • Cup w skokach narciarskich 2015 2016 rozpoczął się 5 września 2015 r. w szwajcarskim Einsiedeln, a ostatnie zawody odbyły się 20 marca 2016 r. w niemieckim