Poprzednia

ⓘ Przywódcy Czeczenii




                                     

ⓘ Przywódcy Czeczenii

  • Michaił Babicz – 15 listopada 2002 – 10 lutego 2003
  • Stanisław Iljasow – 19 stycznia 2001 – 15 listopada 2002
  • Anatolij Popow – 10 lutego 2003 – 17 marca 2004
  • p.o. premiera Eli Isajew – 3 grudnia 2003 – 17 marca 2004
  • Nikołaj Koszman – 13 kwietnia 1996 – 17 listopada 1996
  • Siergiej Abramow – 17 marca 2004 – 2 marca 2006
  • Ramzan Kadyrow – 2 marca 2006 – 10 kwietnia 2007
  • Odies Bajsułtanow – 10 kwietnia 2007 – 21 maja 2012
                                     

1. Emirat Kaukaski

Emirowie Kaukascy

  • Asłambiek Wadałow 1 sierpnia 2010 – 4 sierpnia 2010
  • Ali Abu Muhammad 18 marca 2014 – 19 kwietnia 2015
  • Doku Umarow 31 października 2007 – 1 sierpnia 2010
  • Doku Umarow 4 sierpnia 2010 – 2014
  • Magomied Sulejmanow 2 lipca 2015 – 11 sierpnia 2015
                                     

2.1. Czeczeńska Republika Iczkerii Prezydenci Republiki Iczkerii

  • Doku Umarow 17 czerwca 2006 – 31 października 2007, następnie przywódca Emiratu Kaukaskiego
  • Dżochar Dudajew 9 listopada 1991 – 21 kwietnia 1996 wybrany 27 października 1991, ogłoszenie niepodległości Czeczeńskiej Republiki Iczkerii 1 listopada 1991
  • Chalim Sadułajew 8 marca 2005 – 17 czerwca 2006
  • Asłan Maschadow 12 lutego 1997 – 8 marca 2005 wybrany 27 stycznia 1997
  • Zelimchan Jandarbijew 21 kwietnia 1996 – 12 lutego 1997
                                     

2.2. Czeczeńska Republika Iczkerii Premierzy Republiki Iczkerii

  • urząd zniesiony 1993 – 1996
  • Yaragy Mamodajew – 22 listopada 1991 – 16 stycznia 1992
  • Siergiej Bekow – wrzesień 1991 – 22 listopada 1991
  • Dżochar Dudajew – 16 stycznia 1992 – 17 kwietnia 1993
  • Asłan Maschadow, drugi raz – 3 lipca 1998 – 8 marca 2005
  • Szamil Basajew, pierwszy raz – 1 stycznia 1998 – 3 lipca 1998
  • Asłan Maschadow, pierwszy raz – 16 października 1996 – 1 stycznia 1997
  • Ahmed Zakajew 2007 – nadal
  • Chalim Sadułajew – 23 sierpnia 2005 – 17 czerwca 2006
  • urząd zniesiony 2006 – 2007
  • Szamil Basajew, drugi raz – 27 czerwca 2006 – 10 lipca 2006
                                     

2.3. Czeczeńska Republika Iczkerii Wiceprezydenci Czeczeńskiej Republiki Iczkerii

  • Zelimchan Jandarbijew 1991 – 1996
  • Supjan Abdułłajew 2007 – 2011
  • Wacha Arsanow 1997 – 1998
  • Szamil Basajew czerwiec – lipiec 2006
  • Achmied Zakajew 1998 – 2005 – dotychczas jedyny wiceprezydent który nie objął stanowiska po śmierci poprzednika, został nim Chalim Sadułajew ponieważ "prezydent ma być blisko narodu” Zakajew pełni misję dyplomatyczną w Wielkiej Brytanii.
  • Asłan Maschadow 1996 – 1997
  • Doku Umarow 2005 – 2006

Użytkownicy również szukali:

...
...
...