Poprzednia

ⓘ Reprezentacja Słowenii w skokach narciarskich




Reprezentacja Słowenii w skokach narciarskich
                                     

ⓘ Reprezentacja Słowenii w skokach narciarskich

Reprezentacja Słowenii w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Słowenii w międzynarodowych zawodach przez Słoweński Związek Narciarski.

Pierwszy raz skoczkowie reprezentujący Słowenię pojawili się w zawodach w 1990 roku, wcześniej byli reprezentantami Jugosławii.

                                     

1. Kadra na sezon 2019/2020

Trenerem kadry A mężczyzn pozostał Gorazd Bertoncelj, a kadry B Igor Medved. Nowym asystentem trenera kadry A został Robert Hrgota, którego jako asystent trenera kadry B zastąpił Mitja Oranič.

Kadra A

  • Anže Semenič
  • Timi Zajc
  • Domen Prevc
  • Anže Lanišek
  • Jernej Damjan
  • Peter Prevc
                                     

2. Kadra na sezon 2018/2019

Nowym trenerem kadry A mężczyzn został Gorazd Bertoncelj, trenerem kadry B pozostał Igor Medved, a trenerem kadry młodzieżowej został Jani Grilc.

Kadra A

  • Jernej Damjan
  • Peter Prevc
  • Anže Semenič
  • Tilen Bartol
  • Domen Prevc

Kadra B

  • Robert Kranjec
  • Rok Justin kandydat
  • Cene Prevc kandydat
  • Tomaž Naglič
  • Jurij Tepeš
  • Nejc Dežman
  • Jaka Hvala
  • Ernest Prišlič
                                     

3. Kadra na sezon 2017/2018

Trenerem kadry A mężczyzn pozostał Goran Janus, trenerem kadry B Igor Medved, a trenerem kadry młodzieżowej Gorazd Bertoncelj.

Kadra A

  • Peter Prevc
  • Anže Lanišek
  • Robert Kranjec
  • Anže Semenič
  • Domen Prevc
  • Jurij Tepeš

Kadra B

  • Miran Zupančič
  • Rok Tarman
  • Cene Prevc
  • Jaka Hvala
  • Ernest Prišlič
  • Jernej Damjan
  • Andraž Pograjc
  • Nejc Dežman

Kadra młodzieżowa A

  • Aljaž Osterc
  • Žiga Jelar
  • Bor Pavlovčič
  • Tilen Bartol
                                     

4. Kadra na sezon 2016/2017

Trenerem kadry A mężczyzn pozostał Goran Janus.

Kadra A

  • Cene Prevc
  • Jernej Damjan
  • trener główny: Goran Janus
  • Robert Kranjec
  • Jurij Tepeš
  • zawodnicy
  • Peter Prevc
  • Anže Lanišek
  • Jaka Hvala
  • Nejc Dežman
  • Anže Semenič

Kadra B

  • Ernest Prišlič
  • Tilen Bartol
  • Tomaž Naglič
  • zawodnicy
  • trener główny: Igor Medved
  • Matjaž Pungertar
  • Andraž Modic
  • Miran Zupančič
  • Andraž Pograjc
  • Rok Justin

Kadra młodzieżowa

  • Jan Kus
  • Domen Prevc
  • trener: Gorazd Bertoncelj
  • Žiga Jelar
  • Rok Tarman
  • Timi Zajc
  • zawodnicy
  • Aljaž Osterc
  • Bor Pavlovčič

Kobiety

  • Špela Rogelj
  • Urša Bogataj
  • zawodniczki
  • Katja Požun
  • Maja Vtič
  • Ema Klinec
  • Nika Križnar


                                     

5. Kadra na sezon 2014/2015

Trenerem kadry A mężczyzn pozostał Goran Janus. Zmienił się natomiast trener kadry kobiet.

Kadra A

  • Jurij Tepeš
  • zawodnicy
  • Jure Šinkovec
  • Robert Kranjec
  • Jernej Damjan
  • asystenci: Nejc Frank, Jani Grilc
  • Tomaž Naglič
  • Jaka Hvala
  • Matjaž Pungertar
  • Rok Justin
  • Peter Prevc
  • trener główny: Goran Janus
  • Nejc Dežman

Kadra B

  • zawodnicy
  • Robert Hrgota
  • Ernest Prišlič kandydat
  • Miran Zupančič
  • Anže Semenič
  • Matic Benedik
  • Mitja Mežnar
  • asystent: Uroš Vrhovec
  • Žiga Mandl kandydat
  • trener główny: Igor Medved
  • Andraž Pograjc

Kadra młodzieżowa

  • Kristijan Ravnik
  • Anže Lanišek
  • Florjan Jelovčan kandydat
  • Tilen Bartol
  • Cene Prevc
  • Andraž Modic
  • zawodnicy
  • Žiga Jelar
  • asystent: Matevž Šparovec
  • menedżer: Gorazd Bertoncelj
                                     

6. Kadra na sezon 2013/2014

Trenerem kadry A mężczyzn pozostał Goran Janus, zaś kadrę kobiet objął Jože Berčič, który zastąpił Matjaža Triplata. Utworzono po 2 kadry męskie i kobiece, poza nimi centralnym przygotowaniem do sezonu objęto jeszcze 4 juniorów.

                                     

6.1. Kadra na sezon 2013/2014 Kadra A

  • Tomaž Naglič
  • Peter Prevc
  • asystenci: Nejc Frank, Jani Grilc
  • trener główny: Goran Janus
  • Matjaž Pungertar
  • Jaka Hvala
  • Dejan Judež
  • Nejc Dežman
  • Andraž Pograjc
  • Jurij Tepeš
  • Robert Kranjec
  • Mitja Mežnar
  • Jure Šinkovec
  • zawodnicy
                                     

6.2. Kadra na sezon 2013/2014 Kadra B

  • Anže Semenič
  • Miran Zupančič
  • trener główny: Igor Medved
  • asystent: Uroš Vrhovec
  • Rok Justin
  • Žiga Mandl
  • Ernest Prišlič
  • Matic Kramaršič
  • Jernej Damjan
  • zawodnicy
  • Robert Hrgota
  • Matic Benedik
  • Gašper Bartol kandydat
                                     

6.3. Kadra na sezon 2013/2014 Juniorzy

  • trenerzy: Gorazd Pogorelčnik, Anže Obreza
  • Cene Prevc
  • Jaka Kosec
  • Florjan Jelovčan
  • Anže Lanišek
  • zawodnicy
                                     

6.4. Kadra na sezon 2013/2014 Kadra A

  • Špela Rogelj
  • Eva Logar
  • trener: Jože Berčič
  • Ema Klinec
  • Urša Bogataj
  • asystent: Primož Peterka
  • zawodniczki
  • Maja Vtič
  • Anja Tepeš
  • Katja Požun
                                     

6.5. Kadra na sezon 2013/2014 Kadra B

  • Manja Pograjc kandydatka
  • Julija Sršen kandydatka
  • zawodniczki
  • Agata Stare kandydatka
  • Anja Javoršek kandydatka
  • Barbara Klinec
                                     

7. Kadra na sezon 2011/2012

Po rezygnacji Matjaža Zupana trenerem kadry narodowej został dotychczasowy trener kadry B Goran Janus, natomiast jego asystentami zostali Nejc Frank i Jani Grilc. Kadra nawiązała też współpracę z byłym czeskim skoczkiem Jaroslavem Sakalą.

W maju 2011 ogłoszono kadry na kolejny sezon:

                                     

7.1. Kadra na sezon 2011/2012 Kadra A

  • trener główny: Goran Janus
  • Dejan Judež
  • Jernej Damjan
  • asystent: Nejc Frank, Jani Grilc
  • Rok Zima
  • Primož Pikl
  • Robert Kranjec
  • Jurij Tepeš
  • Peter Prevc
  • Mitja Mežnar
  • skoczkowie
                                     

7.2. Kadra na sezon 2011/2012 Kadra B

  • Matej Dobovšek
  • asystent: Matevž Šparovec
  • Rok Urbanc
  • Jure Šinkovec
  • Matjaž Pungertar
  • trener główny: Igor Medved
  • Tomaž Naglič
  • Matic Kramaršič
  • skoczkowie
  • Robert Hrgota
  • kandydaci
  • Žiga Mandl
  • Andraž Pograjc
                                     

7.3. Kadra na sezon 2011/2012 Kadra juniorów

  • Jaka Hvala
  • Rok Justin
  • trener: Gorazd Pogorelčnik
  • skoczkowie
  • Urban Sušnik
  • Matevž Slatinšek
  • Nejc Dežman
  • Jaka Kosec
  • Anže Semenič
  • kandydaci
  • Matic Benedik
                                     

7.4. Kadra na sezon 2011/2012 Kobiety

  • główny trener: Matjaž Triplat
  • asystent trenera: Primož Peterka
                                     

7.5. Kadra na sezon 2011/2012 Kadra A

  • Špela Rogelj
  • Eva Logar
  • Anja Tepeš
  • Urša Bogataj
  • Maja Vtič
                                     

7.6. Kadra na sezon 2011/2012 Kadra B

  • Barbara Klinec
  • Ema Klinec
  • Julija Sršen

Kandydatki:

  • Manja Pograjc
  • Agata Stare
                                     

8. Kadra na sezon 2010/2011

Na stanowisku trenera kadry narodowej Słowenii pozostał Matjaž Zupan, natomiast jego asystentami zostali Igor Medved i Jani Grilc.

Kadra narodowa

  • Robert Hrgota
  • Mitja Mežnar
  • Jernej Damjan trenował indywidualnie
  • trener główny: Matjaž Zupan
  • Peter Prevc
  • asystent: Igor Medved, Jani Grilc
  • Matic Kramaršič
  • Luka Leban
  • skoczkowie
  • Robert Kranjec

Kadra B

  • Rok Mandl
  • Primož Pikl
  • Jurij Tepeš
  • Dejan Judež
  • Rok Zima
  • skoczkowie
  • Tomaž Naglič

Kadra juniorów

  • Urban Sušnik
  • Jaka Hvala
  • skoczkowie
  • Jaka Tesovnik
  • Rok Justin
  • Andraž Pograjc
  • Klemen Omladič

Kadra A

  • Špela Rogelj
  • zawodniczki
  • Manja Pograjc
  • trener: Matjaž Triplat
  • Maja Vtič
  • Barbara Klinec
  • Eva Logar
  • Anja Tepeš


                                     

9. Kadra na sezon 2009/2010

W sezonie 2009/10 trenerem kadry A reprezentacji Słowenii był Matjaž Zupan, a jego asystentem był Igor Medved.

Kadra A

  • trener główny: Matjaž Zupan
  • skoczkowie: Jernej Damjan trenował indywidualnie, Robert Hrgota, Robert Kranjec, Mitja Mežnar, Primož Pikl, Matic Kramaršič, Rok Urbanc
  • asystent: Igor Medved

Kadra B

  • trener główny: Goran Janus
  • asystent: Jani Grilc
  • skoczkowie: Anže Damjan, Sašo Tadič, Rok Mandl, Primož Peterka, Primož Roglič, Jurij Tepeš, Jure Šinkovec, Tomaž Naglič

Kadra juniorów

  • asystent: Igor Jelen
  • trener główny: Peter Jošt
  • skoczkowie: Dejan Judež, Jaka Hvala, Luka Leban, Žiga Mandl, Andraž Pograjc, Peter Prevc

Kadra A

  • trener: Matjaž Triplat
  • zawodniczki: Eva Logar, Manja Pograjc, Špela Rogelj, Barbara Klinec, Anja Tepeš, Maja Vtič


                                     

10. Kadra na sezon 2008/2009

Trenerem kadry A reprezentacji Słowenii był Matjaž Zupan, a jego asystenetem Igor Medved.

Kadra A

  • trener główny: Matjaž Zupan
  • asystent: Igor Medved
  • skoczkowie: Jernej Damjan, Robert Hrgota, Robert Kranjec, Mitja Mežnar, Primož Pikl, Jurij Tepeš

Kadra B

  • skoczkowie: Jure Bogataj, Anže Damjan, Matic Kramaršič, Rok Mandl, Primož Peterka, Primož Roglič, Jure Šinkovec
  • trener główny: Bine Norčič

Kadra juniorów

  • skoczkowie: Tim Babnik, Jernej Košnjek, Luka Leban, Žiga Mandl, Andraž Pograjc, Peter Prevc, Sašo Tadič
  • trener główny: Matjaž Triplat
  • asystent: Robert Meglič

Kadra A

  • zawodniczki: Eva Logar, Monika Planinč, Monika Pogladič, Katja Požun, Anja Tepeš, Maja Vtič
  • trener: Primož Rychly
                                     

11. Kadra na sezon 2007/2008

Trenerem kadry A reprezentacji Słowenii był Ari-Pekka Nikkola, a trenerem kadry B Bine Norčič. Kadrę kobiet prowadził Primož Rychly.

Kadra A

  • asystenci: Jani Grilc, Gorazd Pogorelčnik
  • skoczkowie: Rok Benkovič, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Jure Šinkovec, Primož Pikl, Rok Urbanc, Peter Žonta, Bine Zupan
  • trener główny: Ari-Pekka Nikkola

Kadra B

  • trener główny: Bine Norčič
  • skoczkowie: Jure Bogataj, Anže Damjan, Nejc Frank, Robert Hrgota, Jurij Tepeš, Jure Radelj, Gorazd Robnik, Matevž Šparovec, Primož Zupan, Primož Peterka

Kadra juniorów

  • asystent: Robert Meglič
  • skoczkowie: Nejc Košnjek, Rok Mandl, Mitja Mežnar, Andraž Pograjc, Primož Roglič, Jaka Rus, Saso Tadič
  • trener główny: Matjaž Triplat

Kadra A

  • zawodniczki: Eva Logar, Monika Planinč, Monika Pogladič, Katja Požun, Anja Tepeš, Maja Vtič
  • trener: Primož Rychly
                                     

12. Kadra na sezon 2006/2007

W 2007 trenerem kadry A reprezentacji Słowenii został Fin Ari-Pekka Nikkola który zastąpił na tej funkcji Vasję Bajca, a trenerem kadry B był Bine Norčič. Kadrę kobiet prowadził Primož Rychly.

Kadra A

  • skoczkowie: Rok Benkovič, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Primož Peterka, Jure Šinkovec, Primož Pikl, Rok Urbanc, Peter Žonta, Bine Zupan
  • asystenci: Jani Grilc, Gorazd Pogorelčnik
  • trener główny: Ari-Pekka Nikkola

Kadra B

  • skoczkowie: Jure Bogataj, Anže Damjan, Nejc Frank, Robert Hrgota, Jurij Tepeš, Jure Radelj, Gorazd Robnik, Matevž Šparovec, Primož Zupan
  • trener główny: Bine Norčič

Kadra juniorów

  • skoczkowie: Nejc Košnjek, Rok Mandl, Mitja Mežnar, Andraž Pograjc, Primož Roglič, Jaka Rus, Saso Tadič
  • trener główny: Matjaž Triplat
  • asystent: Robert Meglič

Kadra A

  • zawodniczki: Eva Logar, Monika Planinč, Monika Pogladič, Katja Požun, Anja Tepeš, Maja Vtič
  • trener: Primož Rychly
                                     

13. Kadra na sezon 2005/2006

Trenerem kadry A reprezentacji Słowenii był Matjaž Zupan, a trenerem kadry B Gorazd Pogorelčnik. Kadrę kobiet prowadził Stane Baloh.

Kadra A

  • asystent: Goran Janus
  • skoczkowie: Rok Benkovič, Jure Bogataj, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Primož Peterka, Bine Zupan, Peter Žonta
  • trener główny: Matjaž Zupan

Kadra B

  • asystenci: Jani Grilc, Robert Meglič
  • trener główny: Gorazd Pogorelčnik
  • skoczkowie: Anže Damjan, Nejc Frank, Primož Pikl, Jure Šinkovec, Matevž Šparovec, Rok Urbanc, Primož Zupan

Kadra juniorów

  • asystent: Bine Norčič
  • trener główny: Matjaž Triplat
  • skoczkowie: Robert Hrgota, Nejc Košnjek, Rok Mandl, Mitja Mežnar, Primož Roglič, Jaka Rus, Jurij Tepeš

Kadra A

  • zawodniczki: Petra Benedik, Monika Pogladič, Maja Vtič

Kadra B

  • zawodniczki: Tamara Kancilja, Eva Logar, Katja Požun, Anja Tepeš
                                     

14. Kadra na sezon 2004/2005

Trenerem kadry A reprezentacji Słowenii był Matjaž Zupan, a trenerem kadry A1 Gorazd Pogorelčnik.

Kadra A

  • trener główny: Matjaž Zupan
  • asystent: Goran Janus
  • skoczkowie: Rok Benkovič, Jure Bogataj, Jernej Damjan, Damjan Fras, Robert Kranjec, Primož Peterka, Peter Žonta

Kadra A1

  • skoczkowie: Bine Norčič, Jaka Oblak, Primož Pikl, Rok Urbanc, Bine Zupan, Primož Zupan
  • trener główny: Gorazd Pogorelčnik
  • asystent: Jani Grilc

Kadra B

  • skoczkowie: Luka Bardorfer, Andraž Kern, Igor Medved, Jure Radelj, Gorazd Robnik, Jure Šinkovec

Kadra juniorów

  • asystent: Primož Triplat
  • skoczkowie: Anže Damjan, Nejc Frank, Matic Kramaršič, Mitja Mežnar, Primož Roglič, Jaka Rus, Matevž Šparovec, Jurij Tepeš
  • trener główny: Matjaž Triplat