Poprzednia

ⓘ Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich




                                     

ⓘ Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich

Reprezentacja Niemiec w skokach narciarskich – grupa skoczków narciarskich wybrana do reprezentowania Niemiec w międzynarodowych zawodach przez Niemiecki Związek Narciarski.

W latach 1949-1990 istniały osobne reprezentacje Niemiec Wschodnich i Zachodnich. Po zjednoczeniu Niemiec zawodnicy z NRD zostali włączeni do kadry RFN.

                                     

1. Kadra na sezon 2019/2020

Po 11 sezonach pracę na stanowisku głównego szkoleniowca reprezentacji Niemiec mężczyzn zakończył Werner Schuster.

Sztab trenerski

  • Asystenci: Bernhard Metzler, Christian Heim, Jens Deimel
  • Trener główny: Stefan Horngacher

Grupa 1a

  • Andreas Wellinger
  • Richard Freitag
  • Karl Geiger
  • Stephan Leyhe
  • Constantin Schmid
  • David Siegel
  • Markus Eisenbichler
  • Severin Freund

Grupa 1b

  • Pius Paschke
  • Justin Lisso
  • Felix Hoffmann
  • Philipp Raimund
  • Luca Roth
  • Moritz Baer
  • Martin Hamann
  • Kilian Märkl

Grupa 2a

  • Quirin Modricker
  • Simon Spiewok
  • Finn Braun
  • Tim Hettich
  • Justus Grundmann
  • Tom Gerisch
  • Claudio Haas
  • Eric Hoyer
  • Luca Geyer

Wsparcie

  • Andreas Wank
  • Adrian Sell
  • Sebastian Rombach
  • Fabian Seidl
  • Marinus Kraus
  • Cedrik Weigel
  • Julian Hahn

Sztab trenerski

  • Asystenci: Christian Bruder, Peter Leiner
  • Trener główny: Andreas Bauer

Grupa 1a

  • Svenja Würth
  • Juliane Seyfarth
  • Katharina Althaus
  • Ramona Straub
  • Carina Vogt
  • Anna Rupprecht

Grupa 1b

  • Pauline Heßler
  • Agnes Reisch
  • Gianina Ernst
  • Luisa Görlich

Grupa 2a

  • Selina Freitag
  • Maria Gerboth
  • Jenny Nowak
  • Josephin Laue
  • Arantxa Lancho
  • Alina Ihle
  • Anna Jäkle
  • Sophia Maurus
                                     

1.1. Kadra na sezon 2019/2020 Grupa 1a

  • Andreas Wellinger
  • Richard Freitag
  • Karl Geiger
  • Stephan Leyhe
  • Constantin Schmid
  • David Siegel
  • Markus Eisenbichler
  • Severin Freund
                                     

1.2. Kadra na sezon 2019/2020 Grupa 1b

  • Pius Paschke
  • Justin Lisso
  • Felix Hoffmann
  • Philipp Raimund
  • Luca Roth
  • Moritz Baer
  • Martin Hamann
  • Kilian Märkl
                                     

1.3. Kadra na sezon 2019/2020 Grupa 2a

  • Quirin Modricker
  • Simon Spiewok
  • Finn Braun
  • Tim Hettich
  • Justus Grundmann
  • Tom Gerisch
  • Claudio Haas
  • Eric Hoyer
  • Luca Geyer
                                     

1.4. Kadra na sezon 2019/2020 Wsparcie

  • Andreas Wank
  • Adrian Sell
  • Sebastian Rombach
  • Fabian Seidl
  • Marinus Kraus
  • Cedrik Weigel
  • Julian Hahn
                                     

1.5. Kadra na sezon 2019/2020 Sztab trenerski

  • Asystenci: Christian Bruder, Peter Leiner
  • Trener główny: Andreas Bauer
                                     

1.6. Kadra na sezon 2019/2020 Grupa 1a

  • Svenja Würth
  • Juliane Seyfarth
  • Katharina Althaus
  • Ramona Straub
  • Carina Vogt
  • Anna Rupprecht
                                     

1.7. Kadra na sezon 2019/2020 Grupa 1b

  • Pauline Heßler
  • Agnes Reisch
  • Gianina Ernst
  • Luisa Görlich
                                     

1.8. Kadra na sezon 2019/2020 Grupa 2a

  • Selina Freitag
  • Maria Gerboth
  • Jenny Nowak
  • Josephin Laue
  • Arantxa Lancho
  • Alina Ihle
  • Anna Jäkle
  • Sophia Maurus
                                     

2. Kadra na sezon 2018/2019

W kadrze na sezon 2018/2019 znalazło się 47 mężczyzn w 4 grupach szkoleniowych oraz 30 kobiet, również w 4 grupach szkoleniowych.

Sztab trenerski

  • Asystenci: Jens Deimel, Roar Ljokelsoy, Christian Winkler
  • Trener główny: Werner Schuster

Grupa 1a

  • Karl Geiger
  • Stephan Leyhe
  • Constantin Schmid
  • Richard Freitag
  • Pius Paschke
  • Markus Eisenbichler
  • Severin Freund
  • Andreas Wellinger

Grupa 1b

  • Marinus Kraus
  • Luca Roth
  • Justin Lisso
  • Moritz Baer
  • Martin Hamann
  • Cedrik Weigel
  • Felix Hoffmann
  • Andreas Wank
  • David Siegel
  • Tim Fuchs

Grupa 2a

  • Tom Gerisch
  • Claudio Haas
  • Lennart Weigel
  • Quirin Modricker
  • Kilian Märkl
  • Justin Weigel
  • Philipp Raimund
  • Niclas Heumann
  • Max Goller

Sztab trenerski

  • Trener główny: Andreas Bauer
  • Asystenci: Christian Bruder, Peter Leiner

Grupa 1a

  • Svenja Würth
  • Juliane Seyfarth
  • Ramona Straub
  • Anna Rupprecht
  • Carina Vogt
  • Katharina Althaus

Grupa 2a

  • Selina Freitag
  • Jenny Nowak
  • Henriette Kraus
  • Arantxa Lancho
  • Sophia Maurus
  • Agnes Reisch


                                     

3. Kadra na sezon 2017/2018

W reprezentacji Niemiec na sezon olimpijski znalazło się 7 kadr w 5 grupach szkoleniowych u mężczyzn razem 50 skoczków oraz 4 kadry w 4 grupach szkoleniowych wśród kobiet razem 33 skoczkinie. Trenerem kadry mężczyzn nadal będzie Werner Schuster a jego asystentem Roar Ljokelsoy.

                                     

3.1. Kadra na sezon 2017/2018 Grupa 1a

  • Karl Geiger B
  • Andreas Wellinger A
  • Stephan Leyhe B
  • Markus Eisenbichler kadra A
  • Severin Freund B
  • David Siegel B
  • Richard Freitag B
                                     

3.2. Kadra na sezon 2017/2018 Grupa 1b

  • Andreas Wank B
  • Marinus Kraus B
  • Julian Hahn B
  • Felix Hoffmann B
  • Martin Hamann B
  • Constantin Schmid C
  • Moritz Baer B
  • Johannes Schubert B
  • Tim Fuchs B
                                     

3.3. Kadra na sezon 2017/2018 Grupa 2b

  • Leif Fricke D/C
  • Frederick Jaeger D/C
  • Nick Dittrich D/C
  • Tom Gerisch D/C
  • Emmanuel Schmid D/C
  • Quirin Modricker D/C
  • Fabian Schmidt D/C
  • Erik Fuchs D/C
  • Eric Hoyer D/C
  • Justus Grundmann D/C
  • Claudio Haas D/C
  • Simon Steinbeisser D/C
  • Finn Braun D/C
  • Simon Spiewok D/C
  • Philipp Nickel D/C
  • Kevin Kern D/C
  • Luca Geyer D/C
  • Aeneas Frisch D/C
  • Paul Kinder D/C
                                     

3.4. Kadra na sezon 2017/2018 Skoczkowie objęci pomocą DSV

  • Pius Paschke B2
  • Sebastian Rombach D2
  • Fabian Seidl B2
  • Paul Winter B2
  • Max Schaale C2
  • Dominik Mayländer B2
                                     

3.5. Kadra na sezon 2017/2018 Grupa 1a

  • Katharina Althaus A
  • Svenja Würth A
  • Carina Vogt A
  • Anna Rupprecht B
                                     

3.6. Kadra na sezon 2017/2018 Grupa 1b

  • Pauline Heßler C
  • Ramona Straub B
  • Agnes Reisch C
  • Luisa Görlich C
  • Juliane Seyfarth B
  • Gianina Ernst C
  • Ulrike Gräßler B
                                     

3.7. Kadra na sezon 2017/2018 Grupa 2a

  • Sophia Görlich C
  • Arantxa Lancho C
  • Selina Freitag C
  • Henriette Kraus C
                                     

3.8. Kadra na sezon 2017/2018 Grupa szkoleniowa 2b

  • Maria Gerboth D/C
  • Emilia Görlich D/C
  • Sophia Maurus D/C
  • Marie Nähring D/C
  • Josephin Laue D/C
  • Jenny Nowak D/C
  • Amelie Thannheimer D/C
  • Alexandra Seifert D/C
  • Pauline Stephani D/C
  • Sandra Müller D/C
  • Leonie Glas D/C
  • Cindy Haasch D/C
  • Michelle Goebel D/C
  • Emily Franke D/C
  • Alina Ihle D/C
  • Anna Jaekle D/C
  • Anni Bartl D/C
  • Lilly Kübler D/C
                                     

4. Kadra na sezon 2015/2016

Składy reprezentacji Niemiec zostały podzielone na 3 kadry, a także 3 grupy treningowe, zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn. Trenerem mężczyzn pozostał Werner Schuster.

Grupa 1a

  • Richard Freitag kadra A
  • Severin Freund A
  • Stephan Leyhe B
  • Michael Neumayer B
  • Marinus Kraus A
  • Andreas Wellinger A
  • Markus Eisenbichler B

Grupa 1b

  • David Siegel B
  • Sebastian Bradatsch B
  • Paul Winter B
  • Karl Geiger B
  • Dominik Mayländer B
  • Pius Paschke B
  • Daniel Wenig B
  • Andreas Wank B

Grupa 1b

  • Juliane Seyfarth B
  • Pauline Heßler C
  • Svenja Würth B
  • Ramona Straub B
  • Anna Rupprecht C
  • Gianina Ernst C
  • Ulrike Gräßler B

Grupa 2a

  • Henrietta Kraus C
  • Agnes Reisch C
  • Sophia Görlich C
  • Arantxa Lancho C
  • Luisa Görlich C


                                     

5. Kadra na sezon 2014/2015

W porównaniu do poprzedniego sezonu w układzie kadr nie zaszły znaczące zmiany. Trenerem mężczyzn pozostał Werner Schuster, a mężczyźni oraz kobiety zostały podzielone na 4 kadry i 4 grupy treningowe.

Grupa 1a

  • Andreas Wank A
  • Karl Geiger B
  • Richard Freitag B
  • Severin Freund kadra A
  • Michael Neumayer B
  • Marinus Kraus A
  • Markus Eisenbichler B
  • Andreas Wellinger A

Grupa 1b

  • Pius Paschke B
  • Dominik Mayländer C
  • Jan Mayländer B
  • Daniel Wenig B
  • Michael Dreher B
  • Danny Queck B
  • Stephan Leyhe B

Grupa 2a

  • Martin Hamann C
  • Franz Weiß C
  • Paul Winter C
  • David Siegel C
  • Tim Fuchs C
  • Petrick Hammann C
  • Sebastian Bradatsch C
  • Tim Heinrich C

Wsparcie kadry

  • Sepp Lechner B2
  • Michael Herrmann B2
  • Florian Menz B2
  • Lukas Wagner B2

Grupa 1a

  • Katharina Althaus C
  • Ramona Straub B
  • Gianina Ernst C
  • Ulrike Gräßler A
  • Pauline Heßler C
  • Svenja Würth B
  • Carina Vogt A


                                     

6. Kadra na sezon 2013/2014

Trenerem kadry mężczyzn pozostał Werner Schuster. Zarówno mężczyzn, jak i kobiety podzielono na 4 kadry A, B, C, D i 4 grupy treningowe 1a, 1b, 2a, 2b.

Grupa 1a

  • Danny Queck B
  • Severin Freund A
  • Richard Freitag kadra A
  • Andreas Wellinger C
  • Michael Neumayer A
  • Karl Geiger B
  • Andreas Wank A

Wsparcie:

  • Maximilian Mechler B
  • Martin Schmitt B

Grupa 1b

  • Daniel Wenig B
  • Stephan Leyhe B
  • Christian Heim B
  • Pius Paschke B
  • Dominik Mayländer C
  • Marinus Kraus B
  • Jan Mayländer B

Wsparcie:

  • Felix Schoft B
  • Markus Eisenbichler B

Grupa 2a

  • Thomas Dufter C
  • Sepp Lechner C
  • Franz Weiß C
  • Sebastian Bradatsch C
  • Tobias Löffler C
  • Michael Herrmann C
  • Florian Menz C

Grupa 1a

  • Ulrike Gräßler A
  • Carina Vogt A
  • Katharina Althaus C
  • Pauline Heßler C
  • Svenja Würth B

Grupa 1b

  • Melanie Faißt B
  • Ramona Straub B
  • Juliane Seyfarth B
  • Anna Häfele B

Grupa 2a

  • Gianina Ernst C
  • Veronika Zobel C
  • Henriette Kraus C
  • Luisa Görlich C
  • Anna Rupprecht C
                                     

7. Kadra na sezon 2012/2013

Trenerem kadry narodowej od 2008 roku jest Austriak Werner Schuster. Podobnie, jak w poprzednim sezonie, reprezentacja została podzielona na kadry A, B, C oraz grupy szkoleniowe 1a, 1b, 2a.

Grupa 1a

  • trener główny: Werner Schuster
  • skoczkowie
  • Michael Neumayer
  • Richard Freitag
  • Severin Freund
  • Pascal Bodmer
  • Martin Schmitt
  • Andreas Wank
  • Stephan Hocke
  • Maximilian Mechler

Grupa 1b

  • skoczkowie
  • Marinus Kraus
  • Pius Paschke
  • Daniel Wenig
  • Felix Schoft
  • trener: Ronny Hornschuh
  • Danny Queck
  • David Winkler
  • Jan Mayländer
  • Stephan Leyhe
  • Markus Eisenbichler

Grupa 2a

  • Florian Menz
  • Sebastian Bradatsch
  • trener: Bernhard Metzler
  • Tobias Löffler
  • Tobias Lugert
  • Andreas Wellinger
  • Niklas Wangler
  • Dominik Mayländer
  • Michael Dreher
  • skoczkowie
  • Karl Geiger
  • Franz Röder

W kadrze A znaleźli się Richard Freitag, Severin Freund, Andreas Wank i Maximilian Mechler. Pozostali zawodnicy grupy szkoleniowej 1a oraz cała grupa 1b utworzyli kadrę B, zaś grupa 2a jest tożsama z kadrą C.

                                     

8. Kadra na sezon 2011/2012

Trenerem kadry narodowej od 2008 roku jest Austriak Werner Schuster. Reprezentacja podzielona została na kadry A, B, C, D i grupy szkoleniowe 1a, 1b, 2a, 2b, grupy wsparcia.

Grupa 1a

  • Martin Schmitt A
  • Pascal Bodmer kadra B
  • trener główny: Werner Schuster
  • Michael Neumayer A
  • skoczkowie
  • Felix Schoft B
  • Severin Freund A
  • Richard Freitag B

Grupa 1b

  • Daniel Wenig B
  • Felix Brodauf B
  • David Winkler B
  • Marinus Kraus B
  • Markus Eisenbichler B
  • Danny Queck B
  • Andreas Wank B
  • Maximilian Mechler B
  • skoczkowie
  • Stephan Hocke B
  • Florian Horst B

Grupa wsparcia kadry B

  • Kevin Horlacher B2
  • Tobias Bogner B2
  • Julian Musiol B2

Poza wyżej wymienionymi w niemieckiej kadrze znalazła się również grupa młodych zawodników – członków grup szkoleniowych 2a i 2b kadry C i D. Spośród członków grupy szkoleniowej 1a z sezonu 2010/2011 poza kadrą znaleźli się Michael Uhrmann, który zakończył karierę, oraz Georg Späth.

                                     

9. Kadra na sezon 2010/2011

Trenerem kadry narodowej od 2008 roku jest Austriak Werner Schuster. Od 2010 roku stanowisko drugiego trenera zajmuje Marc Nölke, natomiast lekarzem współpracującym z kadrą jest Harald Pernitsch.

Grupa 1a

  • Georg Späth
  • Pascal Bodmer
  • trener główny: Werner Schuster
  • Severin Freund
  • Martin Schmitt
  • Michael Neumayer
  • Michael Uhrmann
  • drugi trener: Marc Nölke
  • skoczkowie
  • Andreas Wank

Grupa 1b

  • Tobias Bogner
  • Felix Brodauf
  • Felix Schoft
  • skoczkowie
  • Jörg Ritzerfeld
  • Erik Simon
  • Florian Horst
  • Richard Freitag
  • Danny Queck
  • Maximilian Mechler
  • Christian Ulmer
  • Julian Musiol
  • Kevin Horlacher
                                     

10. Dawni skoczkowie

  • Nikos Polichronidis po zmianie obywatelstwa na greckie
  • Sven Hannawald
  • Steffen Kuder
  • Roland Audenrieth
  • Wolfgang Steiert
  • Frank Löffler
  • Mathias Witter
  • Christof Duffner
  • Dirk Else
  • Stefan Pieper
  • Jens Weißflog także w reprezentacji NRD
  • Alexander Herr
  • Michael Möllinger
  • Peter Rohwein
  • Michael Uhrmann
  • André Kiesewetter także w reprezentacji NRD
  • Andreas Bauer
  • Wolfgang Hartmann
  • Ralf Gebstedt także w reprezentacji NRD
  • Leif Frey
  • Dieter Thoma
  • Kai Bracht
  • Thomas Klauser
  • Max Bolkart
  • Arthur Bodenmüller
  • Sigmund Papst
  • Stephan Hocke
                                     
  • Puchar Świata w skokach narciarskich w Predazzo po raz pierwszy został rozegrany w sezonie 1989 90. W pierwszym konkursie wygrał, ku uciesze gospodarzy
  • w skokach narciarskich 2018 2019 i Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Jedenaste zawody w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich 2018 2019
  • Grand Prix w skokach narciarskich 2016. Szóste zawody w ramach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich 2016 odbyły się w dniach 10 - 11 września w Czajkowskim
  • Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2000 2001 rozpoczął się 7 lipca 2000 w Velenje, a zakończył 18 marca 2001 w Hede. Finał cyklu był zaplanowany
  • Skoki narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2003 zawody w skokach narciarskich rozegrane w ramach Zimowego Olimpijskiego Festiwalu
  • w skokach narciarskich 2017 2018 i Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Jedenaste zawody w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017 2018
  • Świata w skokach narciarskich w Wiśle zawody w skokach narciarskich przeprowadzane od sezonu 2012 2013, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich Areną
  • Świata w skokach narciarskich 2019 2020 i Puchar Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Czwarte zawody w wchodzące w ramy Pucharu Świata w skokach narciarskich

Użytkownicy również szukali:

reprezentacja japonii w skokach narciarskich, skoki narciarskie niemcy miasta,

...
...
...