Poprzednia

ⓘ Mistrzostwa Świata Juniorek w Hokeju na Lodzie 2020/II Dywizja




                                     

ⓘ Mistrzostwa Świata Juniorek w Hokeju na Lodzie 2020/II Dywizja

Mistrzostwa Świata Juniorek w Hokeju na Lodzie II Dywizji 2020 rozegrane zostały odpowiednio w dniach 25 - 28 stycznia 2020 oraz 28 stycznia - 2 lutego 2020.

Do mistrzostw I Dywizji przystąpiło 8 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po cztery zespoły. Zgodnie z formatem zawody II Dywizji odbyły się w dwóch grupach: Grupa A w Holenderskim Eindhoven, zaś grupa B w Meksykańskim Meksyku. Reprezentacje rywalizowały systemem każdy z każdym.

Hale, w których przeprowadzone zostały zawody:

  • Santa Fe Ice Rink w Meksyku – Dywizja IIB.
  • Ice Sport Centre w Eindhoven – Dywizja IIA,
                                     

1. Grupa A

Do mistrzostw świata I Dywizji Grupy B w 2021 z Grupy A awansowała pierwsza drużyna.

Tabela

= awans do I dywizji grupy B = utrzymanie w II dywizji grupy A = spadek do II dywizji grupy B

Statystyki indywidualne
  • Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Emma Fondse: 1.00
  • Klasyfikacja strzelców: Chang En-Ni Tomiris Ospanowa: 3 gole
  • Klasyfikacja kanadyjska: Chang En-Ni: 5 punktów
  • Klasyfikacja asystentów: Chang En-Ni Esther de Jong Huang Yun-Chu Lindsey Kiliwnik Molly Lukowiak Taylor Robitaille Munira Sajachatkyży Zoe Strijland Wang Hsuan: 2 asysty
  • Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Emma Fondse: 95.59%
  • Klasyfikacja kanadyjska obrońców: Matilda Pethrick Aimee Seppenwolde 2 punky
  • Klasyfikacja +/−: Huang Yun-Chu: +4
  • Klasyfikacja minut kar: Polina Mokina Munira Sajachatkyży: 6 minut
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodniczek, po jednej na każdej pozycji:

  • Obrońca: Lin Yang-Chi
  • Napastnik: Esther de Jong
  • Bramkarz: Emma Fondse
                                     

2. Faza pucharowa

Półfinały

Mecz o trzecie miejsce

Finał

Ostateczna kolejność Statystyki indywidualne
  • Klasyfikacja kanadyjska: Haizea Fernandez de Romarategui: 9 punktów
  • Klasyfikacja asystentów: Gabriela Barange: 6 asyst
  • Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Carmen Correa: 0.58
  • Klasyfikacja +/−: Nadia Sancha: +11
  • Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Lilly Forbes: 92.74%
  • Klasyfikacja strzelców: Haizea Fernandez de Romarategui: 8 gole
  • Klasyfikacja minut kar: Ximena Gonzalez: 18 minut
  • Klasyfikacja kanadyjska obrońców: Marta Rivas: 3 punkty
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodniczek, po jednej na każdej pozycji:

  • Napastnik: Haizea Fernandez de Romarategui
  • Obrońca: Maria Hagerman
  • Bramkarz: Lilly Forbes