Poprzednia

ⓘ Jan (koptyjski biskup pomocniczy)




                                     

ⓘ Jan (koptyjski biskup pomocniczy)

Śluby zakonne złożył 24 kwietnia 1976 w Monasterze św. Makarego. Święcenia kapłańskie przyjął 18 lipca 1988. Sakrę biskupią otrzymał 26 maja 1991. Był sekretarzem patriarchy Szenudy III.

                                     
  • Kosma ur. 19 grudnia 1948 duchowny Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, od 2001 biskup Północnego Synaju. 28 listopada 1982 złożył śluby zakonne w
  • Zosima ur. 24 października 1970 duchowny Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, od 2013 biskup Atfih. 20 grudnia 2000 złożył śluby zakonne. Święcenia
  • Abram ur. 11 lutego 1950 w Kinie duchowny Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, od 1985 biskup Fajum. 23 marca 1977 złożył śluby zakonne w Monasterze
  • Agapiusz ur. 2 kwietnia 1949 w Az - Zakazik duchowny Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, od 1988 biskup Dajr Mawwas. 15 grudnia 1977 złożył śluby zakonne
  • Hermion ur. 13 listopada 1972 duchowny Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, od 2015 biskup sufraganii Ajn Szams i Al - Matarijji. 3 sierpnia 2002 złożył
  • grudnia 1959 w Dżazirat al - Hawatika duchowny Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, od 1992 biskup Nakady. 15 października 1986 złożył śluby zakonne
  • Andrzej ur. 23 maja 1946 w Kairze duchowny Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, od 1980 biskup Abu Tidż. Początkowo był mnichem w monasterze św. Paisjusza
  • Joachim ur. 24 lutego 1956 duchowny Koptyjskiego Kościoła Ortodoksyjnego, od 2015 biskup i egzarcha Isny. 8 kwietnia 1983 złożył śluby zakonne w monasterze

Użytkownicy również szukali:

...
...
...