Poprzednia

ⓘ Francesco Pio Tamburrino




Francesco Pio Tamburrino
                                     

ⓘ Francesco Pio Tamburrino

Francesco Pio Tamburrino – włoski duchowny rzymskokatolicki, benedyktyn, w latach 2003-2014 arcybiskup Foggia-Bovino.

                                     

1. Życiorys

Święcenia kapłańskie przyjął 29 sierpnia 1965 w zakonie benedyktynów. Pracował w zakonnych placówkach w Wenecji, Novalesie, Agrano i Rzymie. Był także wykładowcą rzymskiego Anselmianum.

29 listopada 1989 został wybrany na opata Montevergine, wybór zatwierdzono 20 stycznia 1990. 14 lutego 1998 został mianowany biskupem Teggiano-Policastro. Sakrę biskupią otrzymał 25 marca 1998. 27 kwietnia 1999 został ogłoszony sekretarzem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. 2 sierpnia 2003 objął archidiecezję Foggia-Bovino. 11 października 2014 przeszedł na emeryturę.

                                     
  • Data konsekracji 16 maja 2004 Konsekrator Giovanni Battista Re Współkonsekratorzy Francesco Pio Tamburrino Asztrik Várszegi
  • Beniamino Depalma 1991 Agostino Superbo 1991 Eduardo Davino 1993 Francesco Pio Tamburrino 1998 Michele De Rosa 1998 Salvatore Giovanni Rinaldi 2000 Vincenzo
  • polityk 6 stycznia Murray Rose, australijski pływak zm. 2012 Francesco Pio Tamburrino włoski duchowny katolicki 8 stycznia Władysław Wróblewski, polski

Użytkownicy również szukali:

...
...
...