Poprzednia

ⓘ Beniamino Depalma




Beniamino Depalma
                                     

ⓘ Beniamino Depalma

Święcenia kapłańskie przyjął 3 kwietnia 1965. 7 grudnia 1990 został mianowany arcybiskupem Amalfi-Cava de’ Tirreni. Sakrę biskupią otrzymał 26 stycznia 1991. 15 lipca 1999 objął rządy w diecezji Nola. 11 listopada 2016 przeszedł na emeryturę.

                                     
  • 1971 1982 Giuseppe Costanzo 1982 1989 Umberto Tramma 1990 1999 Beniamino Depalma 1999 2016 Francesco Marino od 2016 Rinunce e nomine, press.vatican
  • Data konsekracji 29 stycznia 2000 Konsekrator Michele Giordano Współkonsekratorzy Beniamino Depalma Antonio Riboldi
  • Data konsekracji 27 grudnia 2016 Konsekrator Beniamino Depalma Współkonsekratorzy Vincenzo Pelvi Pero Sudar
  • czerwca 2000 Miejscowość Benewent Miejsce Katedra Wniebowzięcia NMP Konsekrator Michele Giordano Współkonsekratorzy Serafino Sprovieri Beniamino Depalma