Poprzednia

ⓘ Edgar Hernando Tirado Mazo




                                     

ⓘ Edgar Hernando Tirado Mazo

Edgar Hernando Tirado Mazo MXY – kolumbijski duchowny rzymskokatolicki, w latach 2004-2015 wikariusz apostolski Tierradentro.

                                     

1. Życiorys

Święcenia kapłańskie przyjął 29 listopada 1970 w zgromadzeniu misjonarzy ksawerian z Yarumal. Po święceniach przez kilka lat pracował w zakonnych placówkach w Kolumbii i Wenezueli, zaś w latach 1979-1988 pełnił funkcje m.in. radnego generalnego zakonu oraz rektora seminarium w Medellín. W latach 1991-1995 pracował jako misjonarz w Boliwii. W latach 1996-2002 był superiorem generalnym zgromadzenia misjonarzy z Yarumal. Po ustąpieniu z urzędu powrócił do Boliwii i został proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Vitichi.

26 stycznia 2004 został mianowany wikariuszem apostolskim Tierradentro ze stolicą tytularną Zaba. Sakrę biskupią otrzymał 31 marca 2004. 5 czerwca 2015 przeszedł na emeryturę.

                                     
  • Rendón 27 czerwca 2003 Luis Alberto Parra Mora 11 grudnia 2003 Edgar Hernando Tirado Mazo 31 marca 2004 Luis Felipe Sánchez Aponte 22 kwietnia 2004 Juan

Użytkownicy również szukali:

...
...
...