Poprzednia

ⓘ Giovanni Zerbini




                                     

ⓘ Giovanni Zerbini

Święcenia kapłańskie przyjął 29 czerwca 1956. 11 stycznia 1955 został prekonizowany biskupem Guarapuava. Sakrę biskupią otrzymał 19 lutego 1995. 2 lipca 2003 przeszedł na emeryturę.

                                     
  • biskupiej udzielił mu 18 czerwca tegoż roku biskup tejże diecezji, Giovanni Zerbini 2 lipca 2003 przejął rządy w diecezji. RINUNCIA DEL VESCOVO DI GUARAPUAVA
  • Cerioli, Fabrizio Trezzi, Giovanni Lombardi - kolarstwo torowe - wyścig na 4000 m na dochodzenie drużynowo - 4. miejsce, Giovanni Lombardi - kolarstwo torowe
  • Kurytyba Biskup diecezjalny Antônio Wagner da Silva Biskup senior Giovanni Zerbini Dane statystyczne  2013 Liczba wiernych procent wiernych 577 000
  • biskupi Giacomo Capuzzi 30 kwietnia 1989 Lorenzo Ceresoli 19 marca 1994 Giovanni Zerbini 19 lutego 1996 Benito Gennaro Franceschetti 31 sierpnia 1997 Francesco
  • Walter Michael Ebejer 6 marca 1977 Izidoro Kosinski 24 lipca 1981 Giovanni Zerbini 19 lutego 1995 Pedro Sbalchiero Neto 5 kwietnia 2003 Afonso Fioreze