Poprzednia

ⓘ Héctor Sabatino Cardelli




                                     

ⓘ Héctor Sabatino Cardelli

Héctor Sabatino Cardelli – argentyński duchowny rzymskokatolicki, w latach 2004-2016 biskup San Nicolás de los Arroyos.

                                     

1. Życiorys

Święcenia kapłańskie przyjął 21 września 1968 i został inkardynowany do archidiecezji Rosario. Po święceniach został profesorem archidiecezjalnych seminariów, zaś w 1976 został proboszczem i kapelanem szpitalnym. Od 1993 delegat biskupi ds. katechezy.

13 maja 1995 został mianowany biskupem pomocniczym Rosario ze stolicą tytularną Furnos Maior. Sakrę biskupią otrzymał w Rosario 14 lipca 1995. 2 maja 1998 został mianowany biskupem Concordia, rządy w diecezji objął 4 lipca. 21 lutego 2004 został mianowany biskupem San Nicolás de los Arroyos ingres odbył 1 maja 2004. 21 września 2016 przeszedł na emeryturę.