Poprzednia

ⓘ Armand Toasy




                                     

ⓘ Armand Toasy

Święcenia kapłańskie przyjął 13 kwietnia 1969. 22 czerwca 1984 został prekonizowany biskupem pomocniczym Majunha ze stolicą tytularną Turuzi. Sakrę biskupią otrzymał 4 listopada 1984. 3 lipca 1987 został mianowany biskupem Miarinarivo, a 18 października 1993 biskupem Port-Bergé. 15 grudnia 2013 zrezygnował z urzędu.

                                     
  • Port - Bergé diecezja rzymskokatolicka na Madagaskarze, powstała w 1993. Bp Armand Toasy 1993 - 2013 Bp Georges Varkey Puthiyakulangara koadiutor 2008 - 2013
  • Raymond Razakarinvony 1998 2007 kard. Armand Gaétan Razafindratandra Administrator 1994 1998 Bp Armand Toasy 1987 1993 Bp François Xavier Rajaonarivo
  • Armand Gaétan Razafindratandra ur. 7 sierpnia 1925 w Ambohimalaza, zm. 9 stycznia 2010 w Mahajanga madagaskarski duchowny katolicki, arcybiskup Antananarivo