Poprzednia

ⓘ Anthony Kwami Adanuty




                                     

ⓘ Anthony Kwami Adanuty

Święcenia kapłańskie przyjął 31 lipca 1966. 19 grudnia 1994 został prekonizowany biskupem Keta-Akatsi. Sakrę biskupią otrzymał 28 maja 1995. 7 kwietnia 2016 przeszedł na emeryturę.

                                     
  • obecną nazwą. Biskupi Keta - Akatsi Bp Gabriel Edoe Kumordji SVD Bp Anthony Kwami Adanuty 1994 2016 Biskupi Keta Ho Bp Francis Anani Kofi Lodonu 1976
  • Współkonsekrowani biskupi Paul Bemile 25 marca 1995 Anthony Kwami Adanuty 28 maja 1995 Gabriel Akwasi Abiabo Mante 28 maja 1995 Philip Naameh 28 maja
  • Współkonsekrowani biskupi Anthony Kwami Adanuty 28 maja 1995 Gabriel Akwasi Abiabo Mante 28 maja 1995 Philip Naameh 28 maja 1995 Thomas Kwaku Mensah 28
  • Mietto 22 października 1994 Charles Asa Schleck 1 kwietnia 1995 Anthony Kwami Adanuty 28 maja 1995 Gabriel Akwasi Abiabo Mante 28 maja 1995 Philip Naameh
  • peruwiański piłkarz Tamara Zamotajłowa, rosyjska gimnastyczka 1940: Anthony Kwami Adanuty ghański duchowny katolicki, biskup Keta - Akatsi Zuzanna Cembrowska