Poprzednia

ⓘ Jean-Baptiste Bùi Tuần




                                     

ⓘ Jean-Baptiste Bùi Tuần

Święcenia kapłańskie przyjął 2 września 1955. 15 kwietnia 1975 został prekonizowany biskupem koadiutorem Long Xuyên. Sakrę biskupią otrzymał 30 kwietnia 1975. 30 grudnia 1997 objął urząd biskupa diecezjalnego. 2 października 2003 przeszedł na emeryturę.

                                     
  • wikariatu apostolskiego Cần Thơ. Michel Nguyễn Khắc Ngữ 1960 1997 Jean - Baptiste Bùi Tuần 1997 2003 Joseph Trần Xuân Tiếu 2003 2019 Joseph Trần Văn Toản
  • ordynariuszem Lang Sơn i Cao Bằng. sakry udzielił mu 29 czerwca 1999 bp Jean - Baptiste Bùi Tuần 23 kwietnia 2003 został administratorem apostolskim Hanoi. 19 lutego
  • duszpasterską w diecezji do grudnia 1997, od 1975 wspierany przez koadiutora Jean - Baptiste Bùi Tuầna. Udzielił święceń biskupich swojemu koadiutorowi 15 kwietnia
  • Data konsekracji 29 czerwca 1999 Konsekrator Jean - Baptiste Bùi Tuần Współkonsekratorzy Emmanuel Lê Phong Thuan François Xavier Nguyễn Văn Sang