Poprzednia

ⓘ Dekanat kolski I




Dekanat kolski I
                                     

ⓘ Dekanat kolski I

Dekanat kolski I utworzony został 1994 r., po powstaniu nowych parafii w Kole i Ochlach. Wówczas dokonano podziału dekanatu kolskiego na dwie części. Południowa część znalazła się w dekanacie kolskim I, a północno-wschodnia w dekanacie kolskim II. W skład dekanatu wchodziło osiem parafii z terenu powiatu kolskiego i tureckiego.

Dekretem z 2 lutego 2015 r. został zlikwidowany. Pięć parafii zostało włączonych w skład utworzonego dekanatu kościeleckiego, a pozostałe trzy - do przywróconego dekanatu kolskiego.

                                     

1. Parafie

W skład dekanatu kolskiego I wchodzą następujące parafie:

  • parafia św. Mikołaja w Brudzewie Kolskim
  • parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole
  • parafia św. Stanisława Biskupa w Białkowie Kościelnym
  • parafia św. Bogumiła w Kole
  • parafia Trójcy Świętej w Dobrowie
  • sanktuarium bł. Bogumiła
  • parafia św. Jadwigi Śląskiej w Janiszewie
  • parafia św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu Kolskim
  • parafia bł. 108 Męczenników Polskich w Powierciu
                                     

2. Władze dekanatu

Dziekani dekanatu kolskiego I

  • ks. kanonik Władysław Waszak - proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu Kolskim 1 października 2009 - 30 czerwca 2014
  • ks. Stanisław Kurant - proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu Kolskim 27 lipca 1996 - 11 września 1998
  • ks. kanonik Józef Wronkiewicz - proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole 12 października 1998 - 30 września 2009
  • ks. prałat Kazimierz Chłopecki - proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole październik 1994 - 26 lipca 1996
  • ks. Tomasz Jener - proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu Kolskim 1 lipca 2014 - 28 lutego 2015

Wicedziekani dekanatu kolskiego I

  • ks. kanonik Zbigniew Wróbel - proboszcz parafii św. Mikołaja w Brudzewie Kolskim 1 lipca 2012 - 28 lutego 2015
  • ks. Henryk Witczak - proboszcz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Janiszewie 1 października 2009 - 30 czerwca 2012
  • ks. Stanisław Kurant - proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu Kolskim październik 1994 - 26 lipca 1996
  • ks. Władysław Waszak - proboszcz parafii św. Andrzeja Apostoła w Kościelcu Kolskim 12 października 1998 - 30 września 2009
  • ks. kanonik Józef Wronkiewicz - administrator parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole 27 lipca 1996 - 11 października 1998

Użytkownicy również szukali:

...
...
...