Poprzednia

ⓘ Vinsas Janušonis




                                     

ⓘ Vinsas Janušonis

W 1976 ukończył studia medyczne w Instytucie Medycznym w Kownie. Podjął pracę w szpitalu uniwersyteckim w Kłajpedzie. W 1981 został zastępcą głównego lekarza, a w 1982 głównym lekarzem dyrektorem tej placówki. Jednocześnie zajął się działalnością naukową. W 1988 doktoryzował się, a w 1993 uzyskał stopień doktora habilitowanego.

Od listopada 2000 do maja 2001 sprawował urząd ministra zdrowia w drugim rządzie Rolandasa Paksasa. W 2001 powrócił do kierowania kłajpedzkim szpitalem. W tym samym roku otrzymał profesurę. Został profesorem na Uniwersytecie Kłajpedzkim.

                                     
  • Radziwiliszki Minister zdrowia Litwy Okres od 15 maja 2001 do 10 marca 2003 Przynależność polityczna NS Poprzednik Vinsas Janušonis Następca Juozas Olekas
  • Przynależność polityczna TS Poprzednik Laurynas Stankevičius Następca Vinsas Janušonis Mer Wilna Okres od 15 grudnia 2010 do 19 kwietnia 2011 Przynależność

Użytkownicy również szukali:

...
...
...