Poprzednia

ⓘ José Luis Chávez Botello




                                     

ⓘ José Luis Chávez Botello

21 lutego 1997 papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym Guadalajary i biskupem tytularnym Cova. Sakry biskupiej udzielił mu 19 marca tegoż roku ówczesny metropolita Guadalajary, kard. Juan Sandoval Íñiguez.

16 lipca 2001 został mianowany biskupem Tuxtla Gutiérrez. Prekonizowany 8 listopada 2003 arcybiskupem metropolitą Antequery, urząd objął 8 stycznia następnego roku.

10 lutego 2018 papież Franciszek przyjął jego rezygnację złożoną ze względu na wiek.