Poprzednia

ⓘ Judes Bicaba




                                     

ⓘ Judes Bicaba

Święcenia kapłańskie otrzymał 12 lipca 1975.

4 czerwca 2005 papież Benedykt XVI mianował go biskupem diecezjalnym Dédougou. 1 października tego samego roku z rąk biskupa Zéphyrina Toé przyjął sakrę biskupią. Funkcję sprawował aż do swojej śmierci.

Zmarł 19 sierpnia 2016.

                                     
  • w 2000 po podziale diecezji Nouna - Dedougou. bp Zéphyrin Toé 2000 2005 bp Judes Bicaba 2005 2016 bp Prosper Bonaventure Ky od 2018 Gcatholic
  • stycznia 1979 Wenceslas Compaoré 18 maja 1997 Paul Ouédraogo 18 maja 1997 Judes Bicaba 1 października 2005 Der Raphaël Dabiré Kusiélé 24 czerwca 2006
  • Współkonsekrowani biskupi Thomas Kaboré 10 lipca 1999 Judes Bicaba 1 października 2005 Gabriel Sayaogo 30 kwietnia 2011 Prosper Kontiebo 2 czerwca 2012
  • Wróblewski polski neurochemik, profesor Georgetown University 19 sierpnia Judes Bicaba burkiński duchowny katolicki, biskup Donald Henderson amerykański

Użytkownicy również szukali:

...
...
...