Poprzednia

ⓘ Horacio Ernesto Benites Astoul




                                     

ⓘ Horacio Ernesto Benites Astoul

Horacio Ernesto Benites Astoul – argentyński duchowny rzymskokatolicki, biskup pomocniczy archidiecezji Buenos Aires 1999-2008.

                                     

1. Życiorys

Święcenia kapłańskie otrzymał 22 września 1962.

16 marca 1999 papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym Buenos Aires ze stolicą tytularną Lamzella. 1 maja tego samego roku z rąk ówczesnego arcybiskupa Jorge Mario Bergoglio przyjął sakrę biskupią. 1 grudnia 2008 ze względu na wiek na ręce papieża Benedykta XVI złożył rezygnację z zajmowanej funkcji.

Zmarł 25 maja 2016.

                                     
  • Ernesto Giobando SI ur. 13 grudnia 1959 w Santa Fe argentyński duchowny rzymskokatolicki, biskup pomocniczy archidiecezji Buenos Aires od 2014. Biskup
  • maja 2014 Konsekrator Mario Aurelio Poli Współkonsekratorzy Jorge Lugones Hugo Manuel Salaberry César Daniel Fernández Horacio Ernesto Benites Astoul
  • pomocniczy Los Angeles USA 17 lutego 1990 18 stycznia 1999 5 Horacio Ernesto Benites Astoul biskup pomocniczy Buenos Aires Argentyna 16 marca 1999 25
  • Współkonsekrowani biskupi Arnaldo Clemente Canale 13 sierpnia 1977 Horacio Ernesto Benites Astoul 1 maja 1999 Joaquín Sucunza 21 października 2000
  • Trójcy Świętej Konsekrator Jorge Bergoglio Współkonsekratorzy Rubén Oscar Frassia Raúl Omar Rossi Horacio Ernesto Benites Astoul Jorge Eduardo Lozano
  • 25 maja Giacomo Barabino włoski duchowny katolicki, biskup Horacio Ernesto Benites Astoul argentyński duchowny katolicki, biskup Eugeniusz Czerepaniak