Poprzednia

ⓘ Mario Ceccobelli




                                     

ⓘ Mario Ceccobelli

Święcenia kapłańskie otrzymał 3 września 1966 i został inkardynowany do archidiecezji Perugia. Po dwuletnim stażu wikariuszowskim został mianowany arcybiskupim sekretarzem. W 1982 otrzymał nominację na proboszcza w Ponte Felcino. Od 1996 wikariusz generalny archidiecezji.

23 grudnia 2004 papież Jan Paweł II mianował go ordynariuszem diecezji Gubbio. Sakry biskupiej udzielił mu 29 stycznia 2005 arcybiskup Giuseppe Chiaretti.

29 września 2017 przeszedł na emeryturę.

                                     
  • metropolia Perugia Biskup diecezjalny Luciano Paolucci Bedini Biskup senior Mario Ceccobelli Dane statystyczne  2013 Liczba wiernych procent wiernych 52 181
  • Współkonsekrowani biskupi Thomas Luke Msusa 17 kwietnia 2004 Mario Ceccobelli 29 stycznia 2005
  • Konsekrowani biskupi Mario Ceccobelli 29 stycznia 2005 Gualtiero Sigismondi 12 września 2008
  • Data konsekracji 3 grudnia 2017 Konsekrator Edoardo Menichelli Współkonsekratorzy Gualtiero Bassetti Mario Ceccobelli
  • Anne - Marie Sigmund, austriacka prawnik, bizneswoman 12 sierpnia Edwin Roberts, trynidadzko - tobagijski lekkoatleta 14 sierpnia: Mario Ceccobelli włoski

Użytkownicy również szukali:

...
...
...