Poprzednia

ⓘ Dominic Jala




                                     

ⓘ Dominic Jala

Święcenia kapłańskie otrzymał 19 listopada 1977 w zgromadzeniu księży salezjanów. Był m.in. przełożonym salezjańskiej prowincji Guwahati.

22 grudnia 1999 papież Jan Paweł II mianował go arcybiskupem metropolitą Shillong. Sakry biskupiej udzielił mu 2 kwietnia 2000 ówczesny arcybiskup Guwahati - Thomas Menamparampil.

15 października 2016 został także administratorem apostolskim sede vacante et ad nutum Sanctae Sedis w diecezji Nongstoin.

10 października 2019 roku zginął w wypadku drogowym w Colusa w stanie Kalifornia w Stanach Zjednoczonych.

                                     
  • września 1990 Joseph Aind 19 marca 1995 Lumen Monteiro 26 maja 1996 Dominic Jala 2 kwietnia 2000 Thomas Pulloppillil 20 sierpnia 2000 George Pallipparambil
  • Data konsekracji 31 maja 2002 Konsekrator Lucas Sirkar Współkonsekratorzy Dominic Jala Thomas Menamparampil
  • Data konsekracji 2 lutego 2002 Konsekrator Charles Asa Schleck Współkonsekratorzy Dominic Jala Lumen Monteiro
  • 1991 1951: Brian Grazer, amerykański producent filmowy i telewizyjny Dominic Jala indyjski duchowny katolicki, arcybiskup Shillong zm. 2019 Henryk Kowalczyk
  • ur. 1959 Tex Winter, amerykański trener koszykarski ur. 1922 2019: Dominic Jala indyjski duchowny katolicki, arcybiskup Shillong ur. 1951 Marie - José
  • serbski śpiewak operowy Leszek Izmaiłow polski skrzypek i poeta Dominic Jala indyjski duchowny katolicki, biskup Juliette Kaplan brytyjska aktorka

Użytkownicy również szukali:

...
...
...