Poprzednia

ⓘ Domenico Umberto D’Ambrosio




Domenico Umberto D’Ambrosio
                                     

ⓘ Domenico Umberto D’Ambrosio

Święcenia kapłańskie otrzymał 19 lipca 1965 i został inkardynowany do archidiecezji Manfredonia-Vieste. Po święceniach został nauczycielem w seminarium w Manfredonii, zaś w 1970 został proboszczem parafii św. Leonarda w San Giovanni Rotondo.

14 grudnia 1989 papież Jan Paweł II mianował go ordynariuszem diecezji Termoli-Larino. Sakry biskupiej udzielił mu 6 stycznia 1990 osobiście papież.

27 maja 1999 został arcybiskupem metropolitą Foggia-Bovino, zaś 8 marca 2003 został przeniesiony do archidiecezji Manfredonia-Vieste-San Giovanni Rotondo oraz mianowany delegatem Stolicy Apostolskiej dla Dzieł św. Ojca Pio.

16 kwietnia 2009 papież Benedykt XVI mianował go arcybiskupem metropolitą Lecce. Ingres odbył się 4 lipca 2009.

29 września 2017 przeszedł na emeryturę.

                                     
  • stycznia 1990 Pierre François Marie Joseph Duprey 6 stycznia 1990 Domenico Umberto D Ambrosio 6 stycznia 1990 Edward Dajczak 6 stycznia 1990 Marian Błażej
  • Angeli Ignazio Grazia 1913 październik Cirro Belluzzi Domenico Suzzi Valli 1914 kwiecień Domenico Fattori Ferruccio Martelli 1914 październik Olinto Amati

Użytkownicy również szukali:

...
...
...