Poprzednia

ⓘ Gérard Daucourt




                                     

ⓘ Gérard Daucourt

Święcenia kapłańskie otrzymał 26 czerwca 1966. Był m.in. delegatem biskupim ds. ekumenizmu 1977-1983, a także pracownikiem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

1 lutego 1991 papież Jan Paweł II mianował go biskupem koadiutorem diecezji Troyes. Sakry biskupiej udzielił mu 14 kwietnia 1991 ówczesny arcybiskup Besançon - Lucien Daloz. Pełnię rządów w diecezji objął 4 kwietnia 1992 po przejściu na emeryturę poprzednika.

2 lipca 1998 został mianowany biskupem ordynariuszem Orleanu.

18 czerwca 2002 został przeniesiony na urząd biskupa diecezjalnego Nanterre. Z funkcji tej złożył rezygnację, która została przyjęta 14 listopada 2013.

                                     
  • Data konsekracji 29 stycznia 1995 Konsekrator Gilbert - Antoine Duchêne Współkonsekratorzy Gérard Daucourt André Fauchet
  • dziedzinie ekonomii Marcelino Martínez Cao, hiszpański piłkarz 1941 Gérard Daucourt francuski duchowny katolicki, biskup Nanterre 1942: Galina Kułakowa
  • Sharpless, chemik amerykański, laureat Nagrody Nobla 29 kwietnia Gérard Daucourt francuski duchowny katolicki 30 kwietnia Stawros Dimas, grecki polityk
  • siatkarski 1966: Oliver - Sven Buder, niemiecki lekkoatleta, kulomiot Chantal Daucourt szwajcarska kolarka górska i przełajowa Wojciech Słupiński, polski aktor
  • Percerou 56 Nancy - Toul Jean - Louis Papin 57 Nanterre Matthieu Rougé Gérard Daucourt François Favreau 58 Nantes Jean - Paul James Georges Soubrier 59 Nevers

Użytkownicy również szukali:

...
...
...