Poprzednia

ⓘ Misje dyplomatyczne Rosji w Australii




                                     

ⓘ Misje dyplomatyczne Rosji w Australii

Misje dyplomatyczne Rosji w Australii – czasowe i stałe przedstawicielstwa dyplomatyczne carskiej Rosji, Rosyjskiej Federacyjnej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej, Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i Federacji Rosyjskiej w Australii.

                                     

1. Misja - Ambasada ZSRR w Australii

  • 23 kwietnia 1954 - odwołane ambasadora radzieckiego
  • 16 marca 1959 - zgoda na powrót radzieckiego ambasadora
  • 15 lipca 1947 - 02 maja 1948 - przekształcenie misji w ambasadę
  • 10 października 1942 - nawiązanie stosunków dyplomatycznych na szczeblu misji
                                     

1.1. Misja - Ambasada ZSRR w Australii Ambasadorzy Nadzwyczajni i Pełnomocni

  • 04 października 1948 - 16 lipca 1953 - Nikołaj Lifanow
  • 23 czerwca 1959 wręczył listy uwierzytelniające 10 sierpnia 1959 - 6 lutego 1963 - Iwan Kurdiukow ros.: Иван Фёдорович Курдюков 1911-1977
  • 20 października 1979 wręczył listy uwierzytelniające 28 listopada 1979 - 24 kwietnia 1983 - Nikołaj Sudarikow ros.: Николай Георгиевич Судариков 1913-
  • 6 lutego 1963 wręczył listy uwierzytelniające 24 kwietnia 1963 - 20 października 1966 - Witalij Łoginow ros.: Виталий Абрамович Логинов 1910-1979
  • 14 lipca 1972 wręczył listy uwierzytelniające 5 września 1972 - 14 stycznia 1975 - Dmitrij Musin ros.: Дмитрий Павлович Мусин 1920-
  • 20 października 1966 wręczył listy uwierzytelniające 12 stycznia 1967 - 24 czerwca 1970 - Nikołaj Tarakanow ros.: Николай Яковлевич Тараканов 1913-
  • 14 stycznia 1975 wręczył listy uwierzytelniające 19 lutego 1975 - 20 października 1979 - Aleksandr Basow ros.: Александр Васильевич Басов 1912-1988
  • 22 sierpnia 1990 Dekret Prezydenta ZSRR Nr UP-653 - 11 listopada 1993 Dekret Prezydenta Federacji Rosyjskiej Nr 1902 - Wiaczesław Dołgow ros.: Вячеслав Иванович Долгов 1937-
  • 16 lipca 1953 wręczył listy uwierzytelniające 14 października 1953 - 23 kwietnia 1954 - Nikołaj Gienierałow ros.: Николай Иванович Генералов 1905-
  • 24 czerwca 1970 wręczył listy uwierzytelniające 15 lipca 1970 - 14 lipca 1972 - Nikołaj Miesiacew ros.: Николай Николаевич Месяцев 1920-
  • 24 kwietnia 1983 wręczył listy uwierzytelniające 6 maja 1983 - 22 sierpnia 1990 Dekret Prezydenta ZSRR Nr UP-652 - Jewgienij Samotiejkin ros.: Евгений Матвеевич Самотейкин 1928-
                                     

1.2. Misja - Ambasada ZSRR w Australii Doradcy

  • od października 1942 - 1944 - Aleksandr Michajłowicz Aleksandrow ros.: Александр Михайлович Александров 1907-1983
  • 1944 - 1946 - Aleksandr Sołdatow ros.: Александр Алексеевич Солдатов 1915-1999
                                     

1.3. Misja - Ambasada ZSRR w Australii Pierwsi Sekretarze

  • 1942 - 1944 - Aleksandr Sołdatow ros.: Александр Алексеевич Солдатов 1915-1999
  • do 1949 - Grigorij Paszczenko ros.: Григорий Степанович Пащенко 1913 -
                                     

1.4. Misja - Ambasada ZSRR w Australii Drudzy Sekretarze

  • od 1943 - Grigorij Paszczenko ros.: Григорий Степанович Пащенко 1913 -
                                     

1.5. Misja - Ambasada ZSRR w Australii Trzeci Sekretarze

  • do 2 kwietnia 19545 poprosił o azyl polityczny w Australii - Władimir Pietrow, właśc. Afanasij Szorochow ros.: Владимир Михайлович Петров Афанасий Шорохов; 1907-1991

Użytkownicy również szukali:

...
...
...