Poprzednia

ⓘ Posłowie na Sejm Republiki Łotewskiej XI kadencji




Posłowie na Sejm Republiki Łotewskiej XI kadencji
                                     

ⓘ Posłowie na Sejm Republiki Łotewskiej XI kadencji

W wyniku wyborów Centrum Zgody uzyskało 31 mandatów, Partia Reform Zatlersa – 22, "Jedność” – 20, Zjednoczenie Narodowe "Wszystko dla Łotwy! – Dla Ojczyzny i Wolności/LNNK” – 14, zaś Związek Zielonych i Rolników – 13. Dzień przed pierwszym posiedzeniem Sejmu z grona posłów elektów Partii Reform Zatlersa wyłoniła się sześcioosobowa grupa, która nie przystąpiła do klubu ZRP. Parlament XI kadencji rozpoczął pracę 17 października 2011. Następnego dnia wybrano Prezydium Sejmu: przewodniczącą została ponownie Solvita Āboltiņa, wiceprzewodniczącymi Ingę Bite ZRP i Andrieja Klementiewa SC, zaś sekretarzem i jego zastępcą Dzintars Rasnačs VL!–TB/LNNK i Jānis Vucāns ZZS.

                                     

1. Lista posłów XI kadencji

1. Centrum Zgody

  • Siergiej Potapkin
  • Igor Pimonow
  • Mihails Zemļinskis
  • Igor Zujew
  • Andriej Klementiew
  • Sergiej Mirski
  • Boriss Cilevičs
  • Posłowie z okręgu Ryga
  • Nikołaj Kabanow
  • Igor Mielnikow
  • Artūrs Rubiks
  • Jānis Urbanovičs
  • Nikita Nikiforow
  • Walerij Agieszyn
  • Andrejs Elksniņš
  • Posłowie z okręgu Kurlandia
  • Witalij Orłow
  • Posłowie z okręgu Semigalia
  • Ivars Zariņš
  • Aleksandr Sakowski
  • Posłowie z okręgu Vidzeme
  • Iwan Klementiew
  • Sergiej Dołgopołow
  • Jānis Ādamsons
  • Wiktor Jakowlew
  • Jānis Tutins
  • Mariana Iwanowa-Jewsiejewa
  • Władimir Nikonow
  • Iwan Ribakow
  • Jelena Lazarowa
  • Dmitrijs Rodionovs
  • Posłowie z okręgu Łatgalia
  • Raimonds Rubiks
  • Aleksandr Jakimow

2. JEDNOŚĆ

  • Posłowie z okręgu Ryga
  • Andris Vilks
  • Lolita Čigāne od 3 listopada 2011
  • Ilze Viņķele
  • Rasma Kārkliņa od 3 listopada 2011 do 23 stycznia 2014
  • Ilze Viņķele od 23 stycznia 2014
  • Andrejs Judins
  • Ojārs Kalniņš
  • Solvita Āboltiņa
  • Posłowie z okręgu Kurlandia
  • Jānis Reirs
  • Atis Lejiņš
  • Posłowie z okręgu Semigalia
  • Dzintars Zaķis
  • Valdis Dombrovskis
  • Ingmārs Čaklais od 3 listopada 2011
  • Liene Liepiņa od 12 września 2013 do 23 stycznia 2014
  • Liene Liepiņa od 5 czerwca 2014
  • Valdis Dombrovskis od 23 stycznia 2014
  • Posłowie z okręgu Vidzeme
  • Ilze Vergina od 5 czerwca 2014
  • Artis Pabriks
  • Arvils Ašeradens od 3 listopada 2011 do 23 stycznia 2014
  • Artis Pabriks od 23 stycznia 2014
  • Arvils Ašeradens od 23 stycznia 2014
  • Ina Druviete
  • Ainars Latkovskis
  • Ilma Čepāne
  • Dzintars Ābiķis
  • Edvards Smiltēns
  • Posłowie z okręgu Łatgalii
  • Līvija Plavinska od 12 września 2013
  • Jānis Lāčplēsis
  • Aleksejs Loskutovs

3. Partia Reform

  • Daina Kazāka od 3 listopada 2011
  • Edmunds Sprūdžs
  • Posłowie z okręgu Ryga
  • Vilnis Ķirsis od 6 czerwca 2013
  • Vjačeslavs Dombrovskis
  • Valdis Liepiņš
  • Kārlis Eņģelis
  • Posłowie z okręgu Kurlandia
  • Edmunds Demiters
  • Inese Lībiņa-Egnere
  • Inita Bišofa
  • Posłowie z okręgu Semigalia
  • Jānis Ozoliņš

Posłowie z okręgu Vidzeme

  • Zanda Kalniņa-Lukaševica
  • Valdis Zatlers
  • Romualds Ražuks
  • Guntars Bilsēns
  • Gunārs Igaunis
  • Juris Viļums
  • Posłowie z okręgu Łatgalia

4. Zjednoczenie Narodowe "Wszystko dla Łotwy!” – TB/LNNK

  • Posłowie z okręgu Ryga
  • Einārs Cilinskis
  • Lelde Stumbre od 30 stycznia 2014
  • Ilmārs Latkovskis
  • Dzintars Rasnačs
  • Raivis Blumfelds od 3 listopada 2011 do 5 lipca 2012
  • Gaidis Bērziņš od 5 lipca 2012
  • Posłowie z okręgu Kurlandia
  • Gaidis Bērziņš
  • Dzintars Kudums
  • Vineta Poriņa
  • Posłowie z okręgu Semigalia
  • Imants Parādnieks
  • Jānis Dombrava
  • Posłowie z okręgu Vidzeme
  • Ināra Mūrniece
  • Romāns Naudiņš
  • Raivis Dzintars
  • Gunta Liepiņa od 10 kwietnia 2014
  • Gatis Sprūds od 10 kwietnia 2014
  • Kārlis Krēsliņš
  • Inese Laizāne
  • Posłowie z okręgu Łatgalia

5. Związek Zielonych i Rolników

  • Raimonds Vējonis
  • Jānis Strazdiņš od 6 lutego 2014
  • Posłowie z okręgu Ryga
  • Kārlis Seržants
  • Ilona Jurševska od 20 października 2011 do 8 marca 2012.
  • Dana Reizniece-Ozola od 17 do 20 października 2011; od 8 marca 2012
  • Posłowie z okręgu Kurlandia
  • Aija Barča
  • Jānis Vucāns
  • Juris Vectirāns od 23 stycznia 2014
  • Posłowie z okręgu Semigalia
  • Uldis Augulis
  • Andris Bērziņš
  • Augusts Brigmanis
  • Posłowie z okręgu Vidzeme
  • Jānis Dūklavs
  • Inese Aizstrauta od 23 stycznia 2014
  • Māris Kučinskis od 5 czerwca 2014
  • Ingmārs Līdaka
  • Iveta Grigule
  • Jānis Klaužs
  • Rihards Eigims
  • Posłowie z okręgu Łatgalia

6. Niezrzeszeni

  • Posłowie z okręgu Ryga
  • Inga Bite wybrana z listy Partii Reform Zatlersa
  • Irina Cwietkowa wybrana z listy Centrum Zgody
  • Dāvis Stalts wybrany z listy VL!–TB/LNNK
  • Andris Buiķis wybrany z listy Jedności
  • Inguna Rībena wybrana z listy Jedności
  • Jānis Junkurs wybrany z listy Partii Reform Zatlersa
  • Posłowie z okręgu Kurlandia
  • Janīna Kursīte-Pakule wybrana z listy Jedności
  • Vladimirs Reskājs wybrany z listy Centrum Zgody
  • Viktors Valainis wybrany z listy Partii Reform Zatlersa
  • Inga Vanaga wybrana z listy Partii Reform Zatlersa
  • Posłowie z okręgu Semigalia
  • Klāvs Olšteins wybrany z listy Partii Reform Zatlersa
  • Elīna Siliņa wybrany z listy Partii Reform Zatlersa
  • Gunārs Rusiņš wybrany z listy Partii Reform Zatlersa
  • Jānis Upenieks wybrany z listy Partii Reform Zatlersa
  • Posłowie z okręgu Vidzeme

Użytkownicy również szukali:

...
...
...