Poprzednia

ⓘ Valdomiro Koubetch




Valdomiro Koubetch
                                     

ⓘ Valdomiro Koubetch

Valdomiro Koubetch OSBM – brazylijski duchowny greckokatolicki, ordynariusz archieparchii św. Jana Chrzciciela w Kurytybie od 2006.

                                     

1. Życiorys

Święcenia kapłańskie uzyskał 6 grudnia 1981 w zgromadzeniu Bazylianów Świętego Jozafata. Studiował na rzymskim Anselmianum oraz na papieskim uniwersytecie w Rio de Janeiro. Pracował m.in. jako rektor zakonnego seminarium, a także jako wykładowca w klaretyńskiej uczelni w Kurytybie.

10 grudnia 2003 został mianowany koadiutorem kurytybskiej eparchii św. Jana Chrzciciela. Chirotonii biskupiej udzielił mu 21 marca 2004 kard. Lubomir Huzar. 13 grudnia 2006 objął rządy w diecezji, zaś 12 maja 2014 w związku z ustanowieniem w Kurytybie archieparchii został jej pierwszym zwierzchnikiem.

Użytkownicy również szukali:

...
...
...