Poprzednia

ⓘ Posłowie na Sejm Republiki Łotewskiej X kadencji




Posłowie na Sejm Republiki Łotewskiej X kadencji
                                     

ⓘ Posłowie na Sejm Republiki Łotewskiej X kadencji

Posłowie na Sejm Republiki Łotewskiej X kadencji zostali wybrani w wyborach w dniu 2 października 2010 z pięciu list wyborczych.

1. "Jedność" – 33 mandaty.

  • Ģirts Valdis Kristovskis PS
  • Uģis Rotbergs PS; od 17 listopada 2010
  • Linda Mūrniece JL; od 4 do 17 listopada 2010
  • Posłowie z okręgu Ryga
  • Rasma Kārkliņa PS
  • Ojārs Kalniņš PS
  • Lolita Čigāne PS
  • Ilze Viņķele PS
  • Andris Buiķis JL
  • Imants Viesturs Lieģis PS
  • Inguna Rībena JL
  • Ints Dālderis JL
  • Valdis Dombrovskis JL
  • Ilze Vergina PS; od 4 listopada 2010
  • Posłowie z okręgu Vidzeme
  • Liene Liepiņa JL; od 4 listopada 2010
  • Artis Pabriks SCP
  • Andis Caunītis JL; od 4 listopada 2010
  • Ina Druviete PS
  • Ainars Latkovskis JL
  • Andris Vilks PS
  • Ilma Čepāne PS
  • Edvards Smiltēns SCP
  • Dzintars Ābiķis SCP
  • Juris Žūriņš PS; od 21 lipca 2011
  • Arvils Ašeradens PS
  • Guntars Galvanovskis JL
  • Ingmārs Čaklais PS
  • Dzintra Hirša PS
  • Kārlis Šadurskis PS
  • Aleksejs Loskutovs SCP
  • Posłowie z okręgu Łatgalia
  • Ingrīda Circene JL
  • Janīna Kursīte-Pakule PS
  • Solvita Āboltiņa JL
  • Silva Bendrāte JL
  • Posłowie z okręgu Kurlandia
  • Posłowie z okręgu Semigalia
  • Jānis Reirs JL; od 4 listopada 2010
  • Sarmīte Ēlerte PS
  • Artis Kampars JL
  • Ansis Saliņš PS; od 4 listopada 2010
  • Aigars Štokenbergs SCP
  • Atis Lejiņš SCP
  • Dzintars Zaķis JL
  • Aivars Volfs bezp.; od 4 listopada 2010
  • Madars Lasmanis JL, od 1 lipca 2011
  • Klāvs Olšteins JL od 3 listopada 2010

2. Centrum Zgody – 29 mandatów.

  • Boriss Cilevičs
  • Posłowie z okręgu Ryga
  • Artūrs Rubiks
  • Aleksiej Chołostow
  • Igor Zujew
  • Nikołaj Kabanow
  • Andriej Klementiew
  • Jānis Urbanovičs
  • Sergiej Mirski
  • Igor Mielnikow
  • Igor Pimonow
  • Mihails Zemļinskis
  • Nikita Nikiforow
  • Siergiej Dołgopołow
  • Iwan Klementiew
  • Posłowie z okręgu Vidzeme
  • Jānis Ādamsons od 4 listopada 2010
  • od 28 kwietnia 2011 Wiktor Jakowlew
  • Juris Silovs
  • Aleksandr Sakowski
  • Aleksandr Jakimow
  • Siergiej Fiodorow
  • Władimir Nikonow
  • Dmitrijs Rodionovs
  • Raimonds Rubiks
  • Iwan Ribakow
  • Aleksiej Burunow
  • Jānis Tutins
  • Posłowie z okręgu Łatgalia
  • Posłowie z okręgu Kurlandia
  • Walerij Agieszyn
  • Walerij Krawcow
  • Witalij Orłow
  • Posłowie z okręgu Semigalia
  • Walentin Grigoriew

3. Związek Zielonych i Rolników – 22 mandaty.

  • Raimonds Vējonis
  • Z okręgu Ryga
  • Māris Dzelzskalns od 4 listopada 2010
  • Jānis Strazdiņš
  • Kārlis Seržants
  • Laimis Šāvējs od 4 listopada 2010
  • Z okręgu Vidzeme
  • Jānis Dūklavs
  • Armands Krauze
  • Didzis Zemmers od 4 listopada 2010
  • Iveta Grigule
  • Ingmārs Līdaka
  • Inese Aizstrauta od 1 lipca 2011
  • Vitauts Staņa
  • Andris Bērziņš
  • Uldis Augulis
  • Z okręgu Semigalia
  • Andris Bērziņš
  • Augusts Brigmanis
  • Guntis Rozītis od 4 listopada 2010
  • Aivars Dronka
  • Dace Reinika
  • Z okręgu Łatgalia
  • Staņislavs Šķesters
  • Rihards Eigims
  • Jānis Klaužs
  • Dana Reizniece
  • Aija Barča
  • Oskars Zīds
  • Z okręgu Kurlandia
  • Jānis Vucāns
  • Gundars Daudze

4. "O lepszą Łotwę"

  • Andris Bērziņš LPP/LC; od 14 kwietnia 2011
  • Z okręgu Ryga
  • Ainārs Šlesers LPP/LC
  • Inese Šlesere LPP/LC
  • Edgars Zalāns TP
  • Z okręgu Kurlandia
  • Guntis Ulmanis
  • Z okręgu Vidzeme
  • Māris Kučinskis TP
  • Imants Bekešs
  • Rita Strode LPP/LC
  • Z okręgu Łatgalia
  • Z okręgu Semigalia
  • Andris Šķēle TP

5. Zjednoczenie Narodowe "Wszystko dla Łotwy! – Dla Ojczyzny i Wolności/Łotewski Narodowy Ruch Niepodległości"

  • Dzintars Rasnačs TB/LNNK
  • Einārs Cilinskis VL
  • Z okręgu Ryga
  • Z okręgu Vidzeme
  • Raivis Dzintars VL
  • Visvaldis Lācis VL
  • Jānis Dombrava VL
  • Z okręgu Łatgalia
  • Inese Laizāne VL
  • Z okręgu Kurlandia
  • Gaidis Bērziņš TB/LNNK
  • Z okręgu Semigalia
  • Imants Parādnieks VL