Poprzednia

ⓘ Funt libański




Funt libański
                                     

ⓘ Funt libański

Przed I wojną światową w Libanie obowiązywała lira turecka, ponieważ była to część Imperium osmańskiego. Po I wojnie światowej jako walutę wprowadzono funta egipskiego. Kiedy w 1920 roku kontrolę nad terytorium dzisiejszego Libanu i Syrii przejęła Francja, wprowadziła jako walutę funta syryjskiego. Liban bił własne monety od 1924 roku, a banknoty od 1925 roku. W 1939 roku został formalnie oddzielony od funta syryjskiego.

                                     

1. Nominały monet i banknotów

Monety dzielą się na następujące nominały:

  • 50 funtów
  • 100 funtów
  • 500 funtów
  • 250 funtów

Banknoty dzielą się na następujące nominały:

  • 20000 funtów
  • 100000 funtów
  • 50000 funtów
  • 1000 funtów
  • 5000 funtów
  • 10000 funtów
                                     
  • ur. 3 kwietnia 1900 w Dajr al - Kamar, zm. 7 sierpnia 1987 w Bejrucie libański polityk, drugi prezydent niepodległego Libanu od 23 września 1952 do 22
  • الجميل ur. 10 listopada 1947 w Bejrucie, zm. 14 września 1982 w Bejrucie libański polityk, Maronita, dowódca wojskowy prezydent Libanu. al - Dżumajjil był
  • Armii Libańskich Rewolucjonistów arab. الفصائل المسلحة الثورية اللبنانية, fr. Fractions armées révolutionnaires libanaises, FARL libańska organizacja
  • ur. 6 listopada 1905 w Bikfajji, zm. 29 sierpnia 1984, tamże polityk libański maronita, szejk z wpływowego klanu Dżemajelów, ojciec dwóch prezydentów
  • Jean Kahwaji ur. 29 września 1953 r. w Ajn Ibil - libański generał. W 1973 roku wstąpił do akademii wojskowej, a cztery lata później rozpoczął służbę
  • Archieparchia Trypolisu Libańskiego łac. Tripolitanus Graecorum Melkitarum - eparchia Kościoła melchickiego w metropolii Tyru w Libanie. Została ustanowiona
  • marca 1977 libański polityk, pisarz i filozof, syn Fuada Dżumblatta, ojciec Walida. W 1943 roku przejął przywództwo nad libańskimi druzami po swoim
  • Eparchia Matki Boskiej Libańskiej w Paryżu, eparchia kościoła maronickiego, obejmująca teren całej Francji. Powstała 21 lipca 2012. Pierwszym biskupem
  • Osoby: Elias murr libański polityk Gabriel Murr libański polityk Michel Murr libański przedsiębiorca Inne: El Murr libańska rodzina Murr Television
  • Emir Chalid Nadżib Szihab fr.: Khaled Chéhab - libański polityk, sunnita, minister finansów 1927 - 1928 przewodniczący Zgromadzenia Narodowego Libanu
  • Antoine Karam lub Tony Karam libański lekarz i polityk, członek Sił Libańskich katolik - maronita. W latach 2008 - 2009 kierował ministerstwem środowiska

Użytkownicy również szukali:

1000 funt libański kurs,

...
...
...