Poprzednia

ⓘ Kardynałowie z nominacji Aleksandra VI




Kardynałowie z nominacji Aleksandra VI
                                     

ⓘ Kardynałowie z nominacji Aleksandra VI

Kościoły tytularne nadane 23 września 1493.

  • Giuliano Cesarini, protonotariusz apostolski – kardynał diakon Ss. Sergio e Bacco, następnie kardynał diakon S. Angelo 12 czerwca 1503, zm. 1 maja 1510
  • Bernardino Lunati, protonotariusz apostolski – kardynał diakon S. Ciriaco e Ss. Quirico e Giulitta, zm. 8 sierpnia 1497
  • Domenico Grimani, protonotariusz apostolski – kardynał diakon S. Nicola inter Imagines, następnie kardynał prezbiter S. Nicola inter Imagines 28 marca 1498, kardynał prezbiter S. Marco 25 grudnia 1503, kardynał biskup Albano 22 września 1508, kardynał biskup Tusculum 3 czerwca 1509, kardynał biskup Porto e Santa Rufina 20 stycznia 1511, zm. 27 sierpnia 1523
  • Raymond Pérault, biskup Gurk – kardynał prezbiter S. Maria in Cosmedin, następnie kardynał prezbiter S. Vitale 1494, kardynał prezbiter S. Maria Nuova 29 kwietnia 1499, zm. 5 września 1505
  • Fryderyk Jagiellończyk, brat króla Polski Jana Olbrachta, administrator i biskup elekt Krakowa – kardynał prezbiter S. Lucia in Septisolio, zm. 14 marca 1503
  • Alessandro Farnese, protonotariusz apostolski – kardynał diakon Ss. Cosma e Damiano, następnie kardynał diakon S. Eustachio ok. 11 października 1503, kardynał biskup Tusculum 15 czerwca 1519, kardynał biskup Palestriny 9 grudnia 1523, kardynał biskup Sabiny 18 grudnia 1523, kardynał biskup Porto e Santa Rufina 20 maja 1524, kardynał biskup Ostia e Velletri 15 czerwca 1524, od 13 października 1534 papież Paweł III, zm. 10 listopada 1549
  • John Morton, arcybiskup Canterbury – kardynał prezbiter S. Anastasia, zm. 15 września 1500
  • Ippolito d’Este, administrator archidiecezji Ostrzyhomia – kardynał diakon S. Lucia in Silice, zm. 3 września 1520
  • Jean Bilhères de Lagraulas OSB, biskup Lombès, ambasador króla Francji – kardynał prezbiter S. Sabina, zm. 6 sierpnia 1499
  • Giovanni Antonio Sangiorgio, biskup Alessandrii – kardynał prezbiter Ss. Nereo ed Achilleo, następnie kardynał biskup Tusculum 22 grudnia 1503, kardynał biskup Palestriny 17 września 1507, kardynał biskup Sabiny 22 września 1508, zm. 14 marca 1509
  • Cesare Borgia, syn papieża, arcybiskup elekt Walencji – kardynał diakon S. Maria Nuova; zrezygnował z godności kardynalskiej 18 sierpnia 1498, zm. 12 marca 1507
  • Bernardino Lopez de Carvajal, biskup Cartageny – kardynał prezbiter Ss. Marcelino e Pietro, następnie kardynał prezbiter S. Croce in Gerusalmme 2 lutego 1495, kardynał biskup Albano 3 sierpnia 1507, kardynał biskup Tusculum 17 września 1507, kardynał biskup Palestriny 22 września 1508, kardynał biskup Sabiny 28 marca 1509; ekskomunikowany i złożony z urzędu 24 października 1511 za bunt przeciwko papieżowi Juliuszowi II; od 27 czerwca 1513 ponownie kardynał biskup Sabiny, następnie kardynał biskup Ostia e Velletri 24 lipca 1521, zm. 16 grudnia 1523
                                     

1. Konsystorz 16 stycznia 1495

  • Guillaume Briçonnet, biskup St Malo – kardynał prezbiter S. Pudenziana, kardynał biskup Albano 17 września 1507, kardynał biskup Tusculum 22 września 1508, kardynał biskup Palestriny 3 czerwca 1509; pozbawiony urzędu i ekskomunikowany 24 października 1511 za bunt przeciw papieżowi Juliuszowi II; 7 kwietnia 1514 zrehabilitowany jako kardynał prezbiter S. Pudenziana, zm. 14 grudnia 1514
                                     

2. Konsystorz 21 stycznia 1495

  • Philippe de Luxembourg, biskup Le Mans – kardynał prezbiter Ss. Marcellino e Pietro tytuł nadany 2 lutego 1495, następnie kardynał biskup Albano 3 czerwca 1509, kardynał biskup Tusculum 20 stycznia 1511, zm. 2 czerwca 1519
                                     

3. Konsystorz 19 lutego 1496

Kościoły tytularne nadane 24 lutego 1496.

  • Juan López, biskup Perugii – kardynał prezbiter S. Maria in Trastevere, zm. 5 sierpnia 1501
  • Juan de Castro, biskup Agrigento – kardynał prezbiter S. Prisca, zm. 29 września 1506
  • Bartolomé Martí, biskup Segorbe – kardynał prezbiter S. Agata in Suburra, zm. 25 marca 1500
  • Juan de Borja, krewny papieża, biskup elekt Melfi – kardynał diakon S. Maria in Via Lata, zm. 17 stycznia 1500
                                     

4. Konsystorz 28 września 1500

  • Amanieu d’Albret, protonotariusz apostolski – kardynał diakon S. Nicola in Carcere tytuł nadany 5 października 1500, zm. 20 grudnia 1520
  • Juan de Vera, arcybiskup Salerno – kardynał prezbiter S. Balbina tytuł nadany 5 października 1500, zm. 4 maja 1507
  • Jaime Serra i Cau, arcybiskup Oristano – kardynał prezbiter S. Vitale tytuł nadany 5 października 1500, następnie kardynał prezbiter S. Clemente 28 czerwca 1502, kardynał biskup Albano 20 stycznia 1511, zm. 15 marca 1517
  • Ludovico Podocathor, biskup Capacio – kardynał prezbiter S. Agata in Suburra tytuł nadany 5 października 1500, zm. 25 sierpnia 1504
  • Antonio Trivulzio, biskup Como – kardynał prezbiter S. Anastasia tytuł nadany w listopadzie 1500, następnie kardynał prezbiter S. Stefano in Monte Celio czerwiec 1504, zm. 18 marca 1508
  • Francisco de Borja, krewny papieża, arcybiskup Cosenzy – kardynał prezbiter S. Cecilia tytuł nadany 5 października 1500, następnie kardynał prezbiter Ss. Nereo ed Achilleo 11 sierpnia 1506, ekskomunikowany i pozbawiony godności kardynalskiej 24 października 1511, zm. 4 listopada 1511
  • Diego Hurtado de Mendoza y Quiñones, arcybiskup Sewilli – kardynał prezbiter S. Sabina tytuł nadany 5 października 1500, zm. 14 października 1502
  • Marco Cornaro, protonotariusz apostolski – kardynał diakon S. Maria in Portico tytuł nadany prawdopodobnie w 1501, następnie kardynał diakon S. Maria in Via Lata 19 marca 1513, kardynał prezbiter S. Marco 14 grudnia 1523, kardynał biskup Albano 20 maja 1524, kardynał biskup Palestriny 15 czerwca 1524, zm. 24 lipca 1524
  • Pietro Isvalies, arcybiskup Reggio di Calabria – kardynał prezbiter S. Ciriaco e Ss. Quirico e Giulitta tytuł nadany 5 października 1500, następnie kardynał prezbiter S. Pudenziana 18 sierpnia 1507, zm. 22 września 1511
  • Pedro Luis de Borja OSIoHieros, krewny papieża, arcybiskup elekt Walencji – kardynał diakon S. Maria in Via Lata tytuł nadany 5 października 1500, następnie kardynał prezbiter S. Marcello 7 grudnia 1503, zm. 4 października 1511
  • Tamás Bakócz, arcybiskup Ostrzyhomia, kanclerz Węgier – kardynał prezbiter Ss. Silvestro e Martino tytuł nadany w listopadzie 1500, zm. 11 czerwca 1521
  • Giovanni Battista Ferrari, biskup Modeny, datariusz papieski – kardynał prezbiter S. Crisogono tytuł nadany 5 października 1500, zm. 20 lipca 1502


                                     

4.1. Konsystorz 28 września 1500 Sekretna nominacja opublikowana 28 czerwca 1502

  • Gianstefano Ferrero, biskup Vercelli – kardynał prezbiter S. Vitale tytuł nadany 28 czerwca 1502, następnie kardynał prezbiter Ss. Sergio e Bacco 17 grudnia 1505, zm. 5 października 1510
                                     

5. Konsystorz 31 maja 1503

  • Melchior von Meckau, biskup Brixen – kardynał prezbiter S. Nicola inter Imagines tytuł nadany 25 grudnia 1503, zm. 3 marca 1509
  • Francisco Desprats, biskup Leonu – kardynał prezbiter Ss. Sergio e Bacco tytuł nadany 12 czerwca 1503, zm. 10 września 1504
  • Juan Castellar y de Borja, arcybiskup Trani, krewny papieża – kardynał prezbiter S. Maria in Trastevere tytuł nadany 12 czerwca 1503, zm. 1 stycznia 1505
  • Francesco Soderini, biskup Volterry – kardynał prezbiter S. Susanna tytuł nadany ok. 11 października 1503, następnie kardynał prezbiter Ss. XII Apostoli 15 września 1508, kardynał biskup Sabiny 29 października 1511, kardynał biskup Tivoli 27 czerwca 1513, kardynał biskup Palestriny 18 lipca 1516, kardynał biskup Porto e Santa Rufina 9 grudnia 1523, kardynał biskup Ostia e Velletri 18 grudnia 1523, zm. 17 maja 1524
  • Jaime de Casanova, szambelan papieski – kardynał prezbiter S. Stefano in Monte Celio tytuł nadany 12 czerwca 1503, zm. 4 czerwca 1504
  • Francisco de Remolins, arcybiskup Sorrento – kardynał prezbiter Ss. Giovanni e Paolo tytuł nadany 12 czerwca 1503, następnie kardynał biskup Albano 16 marca 1517, zm. 5 lutego 1518
  • Francisco Lloris y de Borja, biskup Elne, krewny papieża – kardynał diakon S. Sabina tytuł nadany 12 czerwca 1503, następnie kardynał diakon S. Maria Nuova 17 grudnia 1505, zm. 22 lipca 1506
  • Niccolò Fieschi, biskup elekt Fréjus – kardynał prezbiter S. Lucia in Septisolio tytuł nadany 12 czerwca 1503, następnie kardynał prezbiter S. Prisca 5 października 1506, kardynał biskup Albano 5 lutego 1518, kardynał biskup Sabiny 24 lipca 1521, kardynał biskup Porto e Santa Rufina 18 grudnia 1523, kardynał biskup Ostia e Velletri 20 maja 1524, zm. 15 czerwca 1524
  • Adriano Castello, biskup Hereford – kardynał prezbiter S. Crisogono tytuł nadany 12 czerwca 1503, ekskomunikowany i pozbawiony godności kardynalskiej 5 lipca 1518, zm. w grudniu 1521

Użytkownicy również szukali:

papież aleksander 6 z dziećmi obraz z 19 wieku, papież aleksander vi z dziećmi obraz z xix w jakie zjawisko przedstawia,

...
...
...