Poprzednia

ⓘ Lista laureatów konkursu komiksowego na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi




                                     

ⓘ Lista laureatów konkursu komiksowego na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi

– – Lista laureatów dorocznego konkursu na krótką formę komiksową, który odbywa się podczas Ogólnopolskiego Konwentu Twórców Komiksu, Międzynarodowego Festiwalu Komiksu oraz Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.
                                     

1. 1991

1 nagroda – Robert Waga 2 nagroda – Przemysław Truściński 3 nagroda – Jarosław Wróbel Wyróżnienie za najlepszą planszę w kolorze – Jarosław Wróbel Wyróżnienie za najlepszą plansze czarno – białą – Przemysław Truściński Wyróżnienie za najlepszy scenariusz – Andrzej Łaski Wyróżnienie za najbardziej oryginalny pomysł – Przemysław Truściński
                                     

2. 1992

Grand Prix – Krzysztof Gawronkiewicz 1969 adaptacja pamiętników Sławomira Rogowskiego 1 nagroda – Przemysław Truściński 2 nagroda – Robert Waga 3 nagroda – Sławomir Jezierski Wyróżnienie za najlepszą planszę w kolorze – Witold Domański Wyróżnienie za najlepszą plansze czarno – białą – Krzysztof Gawronkiewicz Wyróżnienie za najlepszy scenariusz – Jan Tomkowski i Tomasz Tomaszewski Wyróżnienie za oryginalny pomysł – Krzysztof Ciotuch
                                     

3. 1993

Grand Prix – Przemysław Truściński Piekło Kategoria "Humor” – Piotr Drzewiecki Kategoria "Fantastyka” – Przemysław Truściński Kategoria "Przygoda” – Krzysztof Gawronkiewicz Kategoria "Komiks dziecięcy” – Jarosław Żukowski Kategoria "Ekologia” – Dariusz Gorący Kategoria "Temat dowolny” – Artur Łobuś i Andrzej Czubak Kategoria "Komiks prasowy” – Dariusz Żejmo Wyróżnienie za czerń i biel – Krzysztof Gawronkiewicz Wyróżnienie za kolor – Tomasz Tomaszewski Wyróżnienie za scenariusz – nie przyznano Wyróżnienie za nowatorstwo nagroda dodatkowa jury – Witold Domański

Jury: Ferdynand Ruszczyc przewodniczący, Julian Bohdanowicz, Jerzy Treliński, Jakub Wiejacki, Wojciech Birek, Tomasz Marciniak, Kamil Śmiałkowski, Witold Tkaczyk, Robert Waga, Marek Skotarski sekretarz

                                     

4. 1994

Grand Prix – Aleksandra Spanowicz – Miasto nocą Wyróżnienie za kompozycję – Agnieszka Papis i Tomasz Piorunowski Wyróżnienie za scenariusz – Piotr Drzewiecki Wyróżnienie za opracowanie graficzne – Krzysztof Gawronkiewicz i Grzegorz Janusz Wyróżnienie za pomysł – Jarosław Gach Wyróżnienie za nowatorstwo – Witold Domański
                                     

5. 1995

Grand Prix – Agnieszka Papis i Tomasz Piorunowski – Menuet Wyróżnienia: Adrian Madej Maciej Mazur Sławomir Jezierski Krzysztof Gawronkiewicz i Grzegorz Janusz Nagroda w kategorii pastiszu filmowego: Piotr Drzewiecki – Wielka spluwa

Jury: Wojciech Birek, Andrzej Sapkowski, Karel Saudek przewodniczący, Jerzy Treliński, Jakub Wiejacki sekretarz.

                                     

6. 1998

Grand Prix – Piotr Kania i Jacek Waliszewski – On, obraz i ona 1 nagroda – Krzysztof Ostrowski 2 nagroda – Olaf Ciszak – Kapitan Lux 3 nagroda – nie przyznano wyróżnienie za kolor – Piotr Kania wyróżnienie za czerń i biel – Daniel Grzeszkiewicz wyróżnienie za scenariusz – Adrian Madej
                                     

7. 1999

Grand Prix – Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki – Jeż Jerzy 1 nagroda – Benedykt Szneider – Hlidskjalf 2 nagroda – Jacek Frąś – Łęczycki diabeł 3 nagroda – Igor Baranko – Otoczony przez wrogów wyróżnienie za najlepszą pracę w kolorze – Benedykt Szneider – Hlidskjalf wyróżnienie za najlepszą pracę czarno-białą – Jerzy Szyłak i Rafał Gosieniecki – Koszula wyróżnienie za scenariusz zrealizowany – Robert Semik – bez tytułu wyróżnienie za scenariusz zrealizowany – Jacek Waliszewski nagroda publiczności – Przemysław Truściński – Dywizjon 303
                                     

8. 2000

Grand Prix – Krzysztof Gawronkiewicz i Dennis Wojda – Krzesło w piekle 1 nagroda – Jakub Rebelka i Benedykt Szneider – Oskar twój cień 2 nagroda – Jacek Frąś – bez tytułu 3 nagroda – Barnaba Majewski – Biała wstążka na starym dębie wyróżnienie za czerń i biel – Jiří Grus – Rendez-Vous wyróżnienie za kolor – Olaf Ciszak – Karsten Storosz. Epizod pierwszy wyróżnienie za scenariusz – Dennis Wojda – Krzesło w piekle

Jury: Wojciech Birek przewodniczący, Tomasz Leśniak, Tomasz Marciniak, Rafał Skarżycki, Tomasz Tomaszewski.

                                     

9. 2001

Grand Prix – Krzysztof Ostrowski i Dennis Wojda – Pantofel panny Hofmokl 1 nagroda – Jiří Grus – Goin down slow 2 nagroda – Sylwia Restecka – bez tytułu 3 nagroda – Adrian Madej – Parszywy dzień wyróżnienie za kolor – Jacek Frąś – bez tytułu wyróżnienie za czerń i biel – Michał Janusik – Ostatni komiks świata wyróżnienie za scenariusz – Michał "Bizon” Lasota – Ławka

Jury: Wojciech Birek sekretarz, Marcin Herman, Gabriel Kołat przewodniczący, Krzysztof Skrzypczyk, Witold Tkaczyk, Tomasz Tomaszewski.

                                     

10. 2002

Grand Prix – Sławomir Kiełbus – O tym, jak chłop baby szukał 1 nagroda – Jiří Grus – Epilog 2 nagroda – nie przyznano 3 nagroda – Michał Arkusiński – Noize 3 nagroda – Mateusz Skutnik – Meduza wyróżnienie za czerń i biel- Milos Mazal – Spadek wyróżnienie za scenariusz – Radosław Kleczyński – Kic w Stambule wyróżnienie za kulturę plastyczną – Tomáš Kučerovský – Visitor

Jury: Wojciech Birek przewodniczący, Gabriel Kołat, Jarosław Machała, Jerzy Szyłak, Tomasz Tomaszewski.

                                     

11. 2003

Grand Prix – Jerzy Ozga rys. i Rafał Urbański scen. – Moja Ziemia Obiecana 1 nagroda – Krzysztof Gawronkiewicz rys. i Grzegorz Janusz scen. – Sen życia 2 nagroda – Sylwia Restecka rys. i Joanna Sanecka scen. – Sen, część 1 3 nagroda – Jakub Gruszczyński rys. i Jacek Waliszewski scen. – Piąty wymiar
                                     

12. 2004

Grand Prix – Paweł Zych za pracę Życie to nie bajka debiutant Profesjonaliści: 1 nagroda – Marek Zalibowski rys. i Leszek Sewastianowicz scen. – Super Psółka i żarłoczna paprotka 2 nagroda – Marek Lachowicz scen. i rys. i Tomasz Kuczma kolor – Grand Banda 3 nagroda – Sylwia Restecka rys. i Joanna Sanecka scen. – REM Debiutanci: 1 nagroda – Łukasz Mieszkowski – Ursynowska specgrupa od rozwałki 2 nagroda – Mateusz Kołek rys. i Miłosz Sroka scen. – Życie kobiet 3 nagroda – Piotr Herla i Filip Fert – Animator
                                     

13. 2005

Grand Prix – Jacek Krumholc za pracę pt. Trupa profesjonalista Profesjonaliści: 1 nagroda – Tomasza Niewiadomski – A.D. 2119 2 nagroda – Andriej i Natalia Sniegiriowy – Kieszkin Goroskop 3 nagroda – Jacek Frąś – bez tytułu Debiutanci: 1 nagroda – Bartosz Kosowski – Sky Blue 2 nagroda – Maciej Łazowski – Morderstwo w hotelu 3 nagroda – Łukasz Ryłko – Kara
                                     

14. 2006

Grand Prix – Adrian Madej grafika, Robert Olesiński, Paweł Marszałek scenariusz za pracę pt. Demokracja Profesjonaliści: 1 nagroda – Daniel Grzeszkiewicz – Jaś i Małgosia 2 nagroda – Katarzyna Zalepa – Nie ma lekko 3 nagroda – Daniel Gizicki i Marek Lachowicz – bez tytułu Debiutanci: 1 nagroda – Łukasz Ryłko – Opowieść Wigilijna 2 nagroda – Rafał Bąkowicz i Michał Lebioda – Puste niebo 3 nagroda – Marcin Frąckowiak – Przydarzenia
                                     

15. 2007

Grand Prix – Jakub Woynarowski fr. za pracę pt. Hikikomori Profesjonaliści: 1 nagroda – Daniel Grzeszkiewicz – Dziwny sen Spielberga 2 nagroda – Jacek Frąś – Przygoda 3 nagroda – Antoni Serkowski – bez tytułu Debiutanci: 1 nagroda – Jarek Balcerek i Michał Murwaski – Tytułu nie ma 2 nagroda – Maciej Wódz i Bartosz Sztybor – Niewolny 3 nagroda – Piotr Perłowski – Złota rybka
                                     

16. 2008

Grand Prix – Jakub Matys za pracę pt. Espresso Profesjonaliści: 1 nagroda – Tomasz Prokupek i Karel Jerie – Z Bogiem, ma miłości 2 nagroda – Kajetan Wykurz i Michał Lebioda – Fotoalbum 3 nagroda – Bartosz Sztybor, Piotr Nowacki i Sebastian Skrobol – Szóstego dnia Debiutanci: 1 nagroda – Bartosz Sztybor i Karol Barski – Łańcuchy pokarmowe terenów zalesionych 2 nagroda – Sonia Oliveira – bez tytułu 3 nagroda – Filip Sułkowski – Pan Worek & Pan Kasztanek
                                     

17. 2009

Grand Prix – Grzegorz Janusz scenariusz i Jacek Frąś grafika za pracę pt. Ostra Biel 1 nagroda – Bartosz Sztybor scenariusz i Andrij Tkalenko grafika za pracę pt. Beneath the Sky 2 nagroda – Bartłomiej Hass za pracę pt. Rytuał 3 nagroda – Bartosz Sztybor scenariusz i Sebastian Skrobol grafika za pracę pt. Fajerwerki Równorzędne wyróżnienia: Andrzej Łaski za pracę pt. Alternatywa 1863 Bartosz Sztybor scenariusz i Artur Sadłos grafika za pracę pt. Stella Joanna Krótka za pracę pt. Jawa

Jury: Wojciech Birek przewodniczący, Gabriel Kołat, Tomasz Pstrągowski, Paweł Timofiejuk, Witold Tkaczyk.

                                     

18. 2010

Grand Prix – Branko Jenimek za pracę pt. Oskar Ed 1 nagroda – Maciej Jasiński scenariusz i Jakub Mathia grafika za pracę pt. Człowiek Kolejka 2 nagroda – Paweł Więcek scenariusz i Leszek Wicherek grafika za pracę pt. Restauracja 3 nagroda – Bartosz Sztybor scenariusz i Sebastian Skrobol grafika za pracę pt. Oby się nie powtórzył Równorzędne wyróżnienia: Tomasz Przybyszewski scenariusz i Martyna Kamińska grafika za pracę pt. Komórka Rafał Szłapa za pracę pt. Punkt widzenia Bartosz Sztybor scenariusz i Tomasz Zych grafika za pracę pt. Kryminał w siedmiu aktach

Jury: Wojciech Birek przewodniczący, Michał Błażejczyk, Dominika Węcławek, Paweł Timofiejuk, Witold Tkaczyk.

                                     

19. 2011

Grand Prix – Michał Narożniak scenariusz i Berenika Kołomycka grafika za pracę pt. O psie, który czuł się człowiekiem 1 nagroda – Andrij Tkalenko za pracę pt. Inevitability 2 nagroda – Dennis Wojda scenariusz i Sebastian Skrobol grafika za pracę pt. Island of hope 3 nagroda – Tomasz Kontny scenariusz i Marek Turek grafika za pracę pt. Kiedy domy śnią Równorzędne wyróżnienia: Dominik Szcześniak scenariusz i Krzysztof Małecki grafika za pracę pt. W samo południe Michał Piechnik za pracę pt. Cisza Paweł Marszałek scenariusz i Łukasz Samsonowicz grafika za pracę pt. Działo ogłupiania

Jury: Wojciech Birek przewodniczący, Katarzyna Nowakowska, Adam Rusek, Paweł Timofiejuk, Witold Tkaczyk.

                                     

20. 2012

Grand Prix – Paweł Piechnik scenariusz i grafika za pracę pt. Link 1 nagroda – Dennis Wojda scenariusz i Sebastian Skrobol grafika za pracę pt. Ghost Kids: the ribbon 2 nagroda – Robert Popielecki scenariusz i Marcin Podolec grafika za pracę pt. Pretekst 3 nagroda – Mateusz Wiśniewski scenariusz i Krystian Garstkowiak grafika za pracę pt. Borders of Reality Równorzędne wyróżnienia: Artur Chocholski scenariusz i Tomasz Kontny grafika za pracę pt. W kosmosie nikt nie usłyszy jak godosz Jakub Syty scenariusz i Mikołaj Ratka grafika za pracę pt. Puzzle Dennis Wojda scenariusz – nie podano i Krzysztof Gawronkiewicz grafika za pracę pt. Mikropolis. Terra incognita.

Jury: Wojciech Birek przewodniczący, Jakub Demiańczuk, Jarosław Składanek, Aleksandra Spanowicz, Michał Śledziński.

                                     

21. 2013

W roku 2013 konkurs w dotychczasowej formule został zamknięty. Zastąpiły go dwa konkursy tematyczne, organizowany wraz z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej konkurs pod hasłem "Prawdy i mity o obrocie bezgotówkowym” oraz organizowany wraz z łódzkim Domem Literatury konkurs pod hasłem "Julian Tuwim”.

                                     

22. 2014

W roku 2014 przywrócono pierwotną formę konkursu

Grand Prix – Roch Urbaniak scenariusz i grafika za pracę pt. Papiernik 1 nagroda – Mateusz Wiśniewski scenariusz i Leszek Wicherek grafika za pracę pt. Shortseeing 2 nagroda – Krystiana Żelazo scenariusz i grafika za pracę pt. Inversja 3 nagroda – Dennis Wojda scenariusz i Sebastian Skrobol grafika za pracę pt. Ghost Kids – The Mask Równorzędne wyróżnienia: Daniel Gizicki scenariusz i Grzegorz Pawlak grafika za pracę pt. Postapo: nasze miejsce na ziemi Kamila Kozłowska scenariusz i grafika za pracę pt. Czarny bez Paweł Piechnik scenariusz i grafika za pracę pt. Kat i ofiara Sławomir Fedorczuk scenariusz i grafika za pracę pt. Baba Jaga, jej kot i Brzydkolicy Antoni Serkowski scenariusz i grafika za pracę pt. Medyk

Jury: Wojciech Birek przewodniczący, Marzena Sowa, Jacek Gdaniec, Karol Kalinowski, Rafał Skarżycki.

                                     

23. 2015

Grand Prix – Michał Rzecznik i Daniel Gutowski za pracę Mój tata ma raka 1 nagroda – Tomasz Kontny i Artur Chochowskio za pracę Końca nie widać 2 nagroda – Piotr Szulc i Jakub Babczyński za pracę Charlie Cudak 3 nagroda – Wojciech Szot i Barbara Okrasa za pracę Krzątactwo Równorzędne wyróżnienia: Roch Urbaniak za pracę Nataradża Mariusz Pitura i Natalia Gościniak za pracę Repozytorium. Niech żyją wynalazcy Jan Mazur i Daniel Chmielewski za pracę Contra entropiae
                                     

24. 2016

Grand Prix – Bartosz Sztybor scenariusz i Bartek Glaza grafika za pracę pt. Coś pękło 1 nagroda – Tomasz Kontny scenariusz. i Michał Gowarzewski grafika za pracę pt. Za późno 2 nagroda – Mateusz Wiśniewski scenariusz i Benjamin Bauchau grafika za pracę pt. Garbage in, garbage out 3 nagroda – Roch Urbaniak scenariusz i grafika za pracę pt. Sedna Równorzędne wyróżnienia: Mateusz Wiśniewski scenariusz, Piotr Nowacki grafika i Łukasz Mazur kolor za pracę pt. "Beksa” Mikołaj Ratka scenariusz i grafika za pracę pt. Huehuetlahtolli – opowieści starców Branko Jelinek scenariusz i grafika za pracę pt. Oskar Ed

Jury: Artur Wabik przewodniczący, Berenika Kołomycka, Wojciech Birek, Tomáš Prokupek, Michał Rzecznik.

                                     

25. 2017

Grand Prix – Piotr Szulc scenariusz i Kamila Kozłowska grafika za pracę pt. Król 1 nagroda – Tomasz Kontny scenariusz i Leszek Wicherek grafika za pracę pt. Muzeum mnie 2 nagroda – Yann-William Bernard scenariusz i grafika za pracę pt. Holy Days 3 nagroda – Łukasz Piotrkowicz scenariusz i Krzysztof Budziejewski grafika za pracę pt. Sen Hieronima B. Równorzędne wyróżnienia: Krzysztof Dzikiewicz scenariusz i Katarzyna Urbaniak grafika za pracę pt. Krok po kroku Marcin Podolec scenariusz i grafika za pracę pt. Instynkty Tomasz Kontny scenariusz i Mikołaj Ratka grafika za pracę pt. Winda

Jury: Artur Wabik przewodniczący, Unka Odya, Wojciech Birek, Tomáš Prokupek, Marek Turek

                                     

26. 2018

Grand Prix – Bartosz Sztybor scenariusz i Henryk Glaza grafika za pracę pt. Nos 1 nagroda – Stipan Tadic adaptacja tekstu Andrija Škare, grafika za pracę pt. Goalkeeper 2 nagroda – Tomasz Kontny scenariusz i Agata Wawryniuk grafika za pracę pt. Rozmowa 3 nagroda – Paweł Garwol scenariusz i grafika za pracę pt. Kino Równorzędne wyróżnienia: Bartosz Sztybor scenariusz i Minjung Kang grafika za pracę pt. There’s no sweetness in chilli Mateusz Wiśniewski scenariusz i Piotr Nowacki grafika za pracę pt. Cykor Kacper Kwiatkowski scenariusz i Piotr Leszczyński grafika za pracę pt. Good times

Jury: Dominika Węcławek, Karol Konwerski, Jarosław Machała, Jakub Oleksak, Marcin Kamiński, Maciej Pałka i Piotr Kasiński

                                     

27. 2019

Grand Prix – "Człowiek Żelazny ”, scen. Bartosz Nowicki, rys. Łukasz Pawlak

Najlepszy Polski Album roku, wydany między 29. a 30. MFKiG – "Brom ” scen. i rys. Unka Odya wyd. Wydawnictwo 23

Najlepszy Wydawca roku między 29. a 30. MFKiG – Timof Comics

Nagroda im. Papcia Chmiela – doktorat humoris causa – za szczególne zasługi dla polskiego komiksu – Grzegorz Rosiński

                                     
  • Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier festiwal odbywający się w Łodzi obecnie organizatorem jest EC1 Łódź - Miasto Kultury Początkowo impreza nosiła
  • komiksu prasowego. W 2002 roku zdobył nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi Gwidon - wybór pasków Dziwne przygody kropelki wody
  • odbywa się podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi Tematyka poszczególnych edycji konkursu Pierwsza edycja konkursu 2008 inflacja
  • nią komiksów w tym tych o Kleksie nigdy nie zostało opublikowanych. W 2011, z okazji 22. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi Stowarzyszenie

Użytkownicy również szukali:

...
...
...