Poprzednia

ⓘ Włoscy posłowie do Parlamentu Europejskiego 2009–2014




                                     

ⓘ Włoscy posłowie do Parlamentu Europejskiego 2009–2014

Włoscy posłowie VII kadencji do Parlamentu Europejskiego zostali wybrani w wyborach przeprowadzonych 6 i 7 czerwca 2009. Ordynacja wyborcza dopuszcza start tej samej osoby w więcej niż jednym okręgu wyborczym. Decyzja o przyjęciu mandatu bądź o wyborze okręgu, z którego mandat będzie sprawowany, zapada po wyborach.

Już po wyborach z miejsc w PE zrezygnowali dwaj kandydaci Ludu Wolności, Silvio Berlusconi wybrany we wszystkich pięciu okręgach oraz Ignazio La Russa wybrany w jednym okręgu, a także Umberto Bossi z Ligi Północnej wybrany w trzech okręgach i Saverio Romano z UDC. Mandaty dla partii Włochy Wartości przypadły Luigiemu De Magistris wybranemu w czterech okręgach i Antonio Di Pietro wybranemu w trzech okręgach. Pierwszy wybrał posłowanie z okręgu południowego, drugi zrezygnował z objęcia miejsca w PE.

                                     

1. Lista posłów

Wybrani z listy Ludu Wolności
  • Iva Zanicchi
  • Marco Scurria
  • Carlo Fidanza
  • Sergio Silvestris
  • Elisabetta Gardini
  • Alfredo Pallone
  • Paolo Bartolozzi
  • Potito Salatto
  • Salvatore Tatarella
  • Cristiana Muscardini
  • Clemente Mastella
  • Fabrizio Bertot, poseł do PE od 12 kwietnia 2013
  • Giovanni La Via
  • Giuseppe Gargani, poseł do PE od 6 czerwca 2011
  • Lara Comi
  • Vito Bonsignore
  • Amalia Sartori
  • Roberta Angelilli
  • Enzo Rivellini
  • Alfredo Antoniozzi
  • Salvatore Iacolino
  • Antonio Cancian
  • Erminia Mazzoni
  • Aldo Patriciello
  • Licia Ronzulli
  • Isabella De Martini, poseł do PE od 12 kwietnia 2013
  • Raffaele Baldassarre
  • Barbara Matera
  • Sergio Berlato
Wybrani z listy Partii Demokratycznej
  • Patrizia Toia
  • Sergio Cofferati
  • Rita Borsellino
  • Guido Milana
  • Pier Antonio Panzeri
  • Roberto Gualtieri
  • Francesco De Angelis
  • Franco Bonanini, poseł do PE od 12 kwietnia 2013
  • Franco Frigo, poseł do PE od 7 maja 2013
  • Salvatore Caronna
  • Andrea Cozzolino
  • Silvia Costa
  • Leonardo Domenici
  • Paolo De Castro
  • David Sassoli
  • Luigi Berlinguer
  • Vittorio Prodi
  • Gianni Pittella
  • Giovanni Barbagallo, poseł do PE od 11 marca 2014
  • Mario Pirillo
  • Francesca Balzani
Wybrani z listy Ligi Północnej
  • Lorenzo Fontana
  • Mario Borghezio
  • Francesco Speroni
  • Claudio Morganti
  • Giancarlo Scottà
  • Mara Bizzotto
  • Matteo Salvini
  • Fiorello Provera
  • Oreste Rossi
Wybrani z listy Włochy Wartości
  • Sonia Alfano
  • Pino Arlacchi
  • Andrea Zanoni, poseł do PE od 19 lipca 2011
  • Niccolò Rinaldi
  • Vincenzo Iovine
  • Giommaria Uggias
  • Gianni Vattimo
Wybrani z listy Unii Centrum
  • Carlo Casini
  • Magdi Allam
  • Ciriaco De Mita
  • Tiziano Motti
  • Antonello Antinoro
  • Gino Trematerra, poseł do PE od 1 grudnia 2011, mandat w związku z wejściem w życie traktatu lizbońskiego
Wybrany z listy SVP
  • Herbert Dorfmann
Byli posłowie VII kadencji do PE
  • Debora Serracchiani wybrana z listy PD, do 6 maja 2013
  • Luigi de Magistris wybrany z listy IdV, do 18 lipca 2011
  • Gianluca Susta wybrany z listy PD, do 14 marca 2013
  • Rosario Crocetta wybrany z listy PD, do 18 listopada 2012
  • Mario Mauro wybrany z listy PdL, do 14 marca 2013
  • Francesca Barracciu wybrana z listy PD, od 17 grudnia 2012 do 27 lutego 2014
  • Giovanni Collino wybrany z listy PdL, do 5 czerwca 2011
  • Gabriele Albertini wybrany z listy PdL, do 14 marca 2013