Poprzednia

ⓘ Sejm Rzeczypospolitej Polskiej II kadencji (1928–1930)




Sejm Rzeczypospolitej Polskiej II kadencji (1928–1930)
                                     

ⓘ Sejm Rzeczypospolitej Polskiej II kadencji (1928–1930)

Sejm II kadencji utworzony został w wyniku wyborów przeprowadzonych w Polsce 4 marca 1928.

27 marca 1928 Marszałkiem Sejmu wybrano Ignacego Daszyńskiego PPS, zaś wicemarszałkami byli: Seweryn Czetwertyński ZLN, Jan Dąbski SCh, Zygmunt Marek PPS – do 25 stycznia 1930, Kazimierz Pużak PPS – wybrany 31 stycznia 1930 zrezygnował od razu, Michał Róg PSL "Wyzwolenie” – zrezygnował 5 lutego 1930, Wołodymyr Zahajkewycz Ukraińsko-Białoruski Klub Sejmowy, Zygmunt Żuławski PPS – od 7 lutego 1930.