Poprzednia

ⓘ Olimpik Donieck




Olimpik Donieck
                                     

ⓘ Olimpik Donieck

Olimpik Donieck – ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Doniecku. Założony w roku 2001.

Występuje w rozgrywkach ukraińskiej Premier-lihi.

                                     

1. Historia

Chronologia nazw:

  • 2001 -.: Olimpik Donieck ukr. "Олімпік" Донецьк

Klub piłkarski Olimpik Donieck został założony w roku 2001 na bazie Funduszu rozwoju piłki nożnej w obwodzie donieckim.

Klub występował w rozgrywkach Mistrzostw obwodu donieckiego oraz Mistrzostw Ukrainy spośród zespołów amatorskich.

W 2004 roku zgłosił się do rozgrywek w Drugiej Lidze i otrzymał status profesjonalny.

Od sezonu 2004/05 występował w Drugiej Lidze. Po zakończeniu sezonu 2010/11 awansował do Pierwszej Lihi.

                                     

2. Trenerzy

.

  • 03.10.2018–17.04.2019: Wjaczesław Szewczuk
  • od 03.09.2019: Vicente Gómez
  • 01.06.2013–03.10.2018: Roman Sanżar
  • 17.04.2013–31.05.2013: Roman Sanżar p.o.
  • 19.08.2019–02.09.2019: Ihor Kłymowski p.o.
  • od 17.04.2019–01.07.2019: Ihor Kłymowski p.o.
  • 2004–15.04.2005: Jurij Karmeluk
  • 15.04.2005–8.09.2012: Ihor Petrow
  • 8.09.2012–17.04.2013: Roman Pyłypczuk
  • 01.07.2019–19.08.2019: Júlio César