Poprzednia

ⓘ FK Sewastopol




FK Sewastopol
                                     

ⓘ FK Sewastopol

PFK Sewastopol – ukraiński klub piłkarski z siedzibą w Sewastopolu. Założony w lipcu 2002 roku. 26 czerwca 2014 został rozwiązany.

Występował w sezonie 2010/2011 oraz 2013/2014 w rozgrywkach ukraińskiej Premier-lihi.

                                     

1. Historia

Chronologia nazw:

  • lipiec 2002-26.06.2014: PFK Sewastopol ukr. ПФК "Севастополь"

Do sezonu 2001/02 Sewastopol reprezentował klub Czajka Sewastopol, który miał duże problemy finansowe i występował bardzo źle. Zajął ostatnie miejsce w Drugiej Lidze i został pozbawiony statusu profesjonalnego.

W lipcu 2002 roku został zarejestrowany nowy klub PFK Sewastopol i zgłoszony do rozgrywek w Drugiej Lidze od sezonu 2002/03. Prezesem klubu został Ołeksandr Krasylnykow - prezes "KrymNaftoSerwisu", który rozliczył wszystkie zadłużenia i rozwiązał problemy finansowe klubu. Zaproszony nowy znany trener Wałerij Petrow oraz znani i doświadczeni piłkarze, m.in. Serhij Łeżencew, Andrij Oparin, Ołeksandr Kundenko, Hennadij Kundenko, Serhij Jesin, Dmytro Nazarow. 5 sezonów klub występował w rozgrywkach Drugiej Lihi. Dopiero od sezonu 2007/08 klub występuje w Pierwszej Lidze. W sezonie 2009/10 zdobył awans do Premier-lihi. W 2014 roku klub mimo utrzymania się w ekstraklasie ukraińskiej wycofał się z rozgrywek z powodu aneksji Krymu przez Rosję. 26 czerwca 2014 poinformowano o rozformowaniu klubu, w związku z zaprzestaniem finansowania przez jego właściciela Wadyma Nowinskiego.

                                     

2. Trenerzy

  • 11.08.2013–20.09.2013: Hennadij Orbu p.o.
  • 20.09.2013–27.11.2013: Hennadij Orbu
  • 01.05.2009–06.11.2009: Ołeh Łeszczynski p.o.
  • 19.06.2010–12.09.2010: Serhij Szewczenko
  • 27.11.2013–14.01.2013: Serhij Konowałow p.o.
  • 14.01.2013–26.06.2014: Angeł Czerwenkow
  • 01.01.2009–30.04.2009: Serhij Dijew p.o.
  • 12.09.2010–02.12.2010: Ołeh Łeszczynski p.o.
  • 18.10.2011–12.06.2012: Serhij Puczkow
  • 10.2004–08.2005: Ołeksandr Hujhanow
  • 21.12.2010–14.06.2011: Angeł Czerwenkow
  • 29.06.2011–17.10.2011: Ołeksandr Riabokoń
  • 30.09.2008–31.12.2009: Ołeh Łeszczynski p.o.
  • 07.2002–09.2004: Wałerij Petrow
  • 12.06.2012–11.08.2013: Aleh Konanau
  • 06.11.2009–19.06.2010: Ołeh Łeszczynski
  • 08.2005–30.09.2008: Serhij Puczkow

Użytkownicy również szukali:

fk sewastopol, sevastopol,

...
...
...