Poprzednia

ⓘ Christoph Daum




Christoph Daum
                                     

ⓘ Christoph Daum

Christoph Daum zaczynał swoją karierę w drużynie Hamborn 07, w roku 1972 przeniósł się do Eintrachtu Duisburg, a następnie trafił do 1. FC Köln, gdzie grał w lidze amatorskiej.

                                     

1. Kariera trenerska

Po zakończeniu kariery piłkarskiej zdobył licencję trenerską DFB i w 1981 roku rozpoczął prace za amatorami 1. FC Köln. W sezonie 1985/86 awansował na posadę asystenta trenera pierwszego zespołu, a w roku 1986 stał się pierwszym trenerem 1. FC Köln, pozycję tę piastował przez 4 lata. W listopadzie 1990 został trenerem VfB Stuttgart, z którym w 1992 wywalczył Mistrzostwo Niemiec. W dalszej części sezonu z powodu błędu Dauma wystawił niedozwoloną ilość obcokrajowców w meczu VfB zostało wyrzucone z kwalifikacji Ligi Mistrzów, a on sam zwolniony.

Na początku roku 1994 Daum objął posadę trenera w Besiktasu JK, a w sezonie 1994/95 wywalczył z tą drużyną Mistrzostwo Turcji.

                                     

1.1. Kariera trenerska Powrót do Turcji

Po tym incydencie Daum stracił również pracę w Bayerze. Jako że nie mógł znaleźć pracy w Niemczech, powrócił do Besiktasu, który prowadził od marca 2001 do maja 2002. W październiku 2002 roku objął posadę trenera w Austrii Wiedeń, z którą wywalczył swój kolejny tytuł mistrza kraju.

Na początku lipca 2003 roku rozpoczął pracę z drużyną Fenerbahçe SK, z którą w 2004 i 2005 roku wygrał Ligę Turecką. Po słabym starcie w europejskich pucharach i oddaniu w sezonie 2005/2006 tytułu lokalnemu rywalowi – Galatasaray SK Daum zrezygnował ze swojej posady.

                                     

1.2. Kariera trenerska FC Köln

27 listopada 2006 roku podpisał trzyletni kontrakt z 1. FC Köln. W maju 2008 roku wywalczył z zespołem awans do 1 Bundesligi. Z drużyną pracował do 30 czerwca 2009 roku.

                                     

1.3. Kariera trenerska Fenerbahçe po raz drugi

Od lipca 2009 roku Daum został po raz drugi trenerem tureckiego klubu Fenerbahçe SK, z którym mógł walczyć nie tylko o mistrzostwo Turcji, ale również w rozgrywkach międzynarodowych. Kontrakt rozwiązano 25 czerwca 2010 roku za porozumieniem stron.

                                     

1.4. Kariera trenerska Eintracht Frankfurt

23 marca 2011 roku objął posadę, po uprzednio zwolnionym Michaelu Skibbe, pierwszego trenera w zespole z Frankfurtu. Na tym stanowisku pozostał do 16 maja 2011 roku po tym, jak jego zespół spadł do 2 Bundesligi, nie wygrywając pod jego wodzą żadnego meczu.

                                     

1.5. Kariera trenerska Club Brugge

9 listopada 2011 roku podpisał kontrakt z Club Brugge, ważny do lata 2013. Na tym stanowisku zastąpił zwolnionego Adrie Kostera.

                                     

1.6. Kariera trenerska Reprezentacja Rumunii

7 lipca 2016 został selekcjonerem reprezentacji Rumunii. 14 września 2017 roku został zwolniony z tej funkcji.

Użytkownicy również szukali:

...
...
...