Poprzednia

ⓘ Rock May Festival



                                     

ⓘ Rock May Festival

Rock May Festival – festiwal organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, odbywający się corocznie począwszy od 2002. Festiwal promuje muzykę rockową. W latach 2002-2013 festiwal organizowany przez Młodzieżowe Centrum Kultury w Skierniewicach.

                                     

1.1. Historia 2003

Festiwal odbył się 2 maja 2003 na scenie przy MCK

Gwiazdą festiwalu był zespół Lipali

                                     

1.2. Historia 2004

Festiwal odbył się na scenie przy MCK

Gwiazdą festiwalu był zespół Armia

                                     

1.3. Historia 2005

Festiwal odbył się w dniach 1 i 2 maja 2005 nad Zalewem Skierniewickim

Laureaci:

  • Pierwsze miejsce: "Normalsi” z Łodzi
  • Drugie miejsce: dwa równorzędne - I.T.N.O.W.? z Koszalina i "Radio Bagdad” z Gdańska

Nagrodę publiczności zdobyła grupa CowdeR z Warszawy

Gwiazdą festiwalu był zespół Chylińska

                                     

1.4. Historia 2006

Festiwal odbył się w dniach 30 kwietnia - 1 maja 2006 nad Zalewem Skierniewickim.

Laureaci:

  • Nagroda publiczności: Antilia z Łodzi
  • Pierwsze miejsce: Sorry Boys z Legionowa
  • Drugie miejsce równorzędnie: El Sekatorre z Tychów, Krusher z Krosna

Gwiazdą festiwalu był zespół Cree

                                     

1.5. Historia 2007

Festiwal odbył się w dniach 5-6 maja 2007 nad Zalewem Skierniewickim.

Laureaci:

  • Pierwsze miejsce: Concrete z Nowego Dworu Mazowieckiego
  • Drugie miejsce równorzędnie: MadNine i The Nuts
  • Trzecie miejsce: Bakflip z Łodzi
  • Nagroda publiczności: Rotten Bark

Skład jury:

  • Wojciech Ossowski – dziennikarz, Polskie Radio Program III
  • Jan Targowski – dziennikarz, Radio Łódź
  • Siczka – KSU, muzyk
  • Marek Wiernik – dziennikarz, Polskie Radio, Radio dla Ciebie
  • Tomasz Łukaszewski - dziennikarz, "Boomerang"

Gwiazdą festiwalu był zespół KSU

ZESPOŁY ZAKWALIFIKOWANE:

Komisja kwalifikacyjna po przesłuchaniu materiałów muzycznych nadesłanych przez 92 zespoły, postanowiła zakwalifikować do konkursu następujące formacje:

  • THE NUTS - Bestwinka
  • BLOOD RAIN - Krotoszyn
  • LeRt - Dąbrowa Górnicza
  • ROOT - Gomunice
  • CONCRETE - Nowy Dwór Mazowiecki
  • Rotten Bark - Włodawa
  • Bakflip - Łódź
  • CRYPTIC - Mszana Dolna
  • MadNine - Gdańsk
  • VAN - Katowice
  • BLUES PILL - Węgry
  • BLUE CAT - Słowacja


                                     

1.6. Historia 2008

Festiwal odbył się w dniach 2-3 maja 2008 na scenie przy MCK

Laureaci:

  • Pierwsze miejsce – Beer Society
  • Trzecie miejsce – Manescape
  • Drugie miejsce – Number One
  • Nagroda publiczności - Number One

Skład jury:

  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny
  • Marek Wiernik – Polskie Radio, Radio dla Ciebie, dziennikarz
  • Wojciech Ossowski – Polskie Radio Program III, dziennikarz
  • Peter Kriška - muzyk, dyrektor festiwali, Levice, Słowacja
  • Péter Nemes Nagy - redaktor muzyczny Radia Budapeszt

Gwiazdą festiwalu był zespół: TSA

                                     

1.7. Historia 2009

Festiwal odbył się w dniach 1 -2 maja 2009 na scenie przy MCK

Laureaci:

  • Drugie miejsce – Merry Pop Ins z Poznania
  • Trzecie miejsce – Pampeluna z Koszalina
  • Pierwsze miejsce – D-tails z Brześća
  • Nagroda publiczności - KAMIEŃ z Łodzi

Skład jury:

  • Wojciech Ossowski – Polskie Radio Program III, dziennikarz
  • Marek Wiernik – Polskie Radio, Radio dla Ciebie, dziennikarz
  • Jan Targowski – Polskie Radio Łódź, dziennikarz
  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny

Gwiazdą festiwalu był zespół: Coma

                                     

1.8. Historia 2010

Festiwal odbył się w dniu 2 maja 2010 na scenie przy MCK

Laureaci:

  • Nagroda publiczności - Chemical Garage z Wodzisława Śląskiego
  • Drugie miejsce – Chemical Garage z Wodzisława Śląskiego
  • Pierwsze miejsce – Absynth z Tarnowskich Gór
  • Trzecie miejsce – Substytut z Pabianic

Skład jury:

  • Marek Wiernik – Polskie Radio, Radio dla Ciebie, dziennikarz
  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny
  • Wojciech Ossowski – Polskie Radio Program III, dziennikarz
  • Jan Targowski – Polskie Radio Łódź, dziennikarz

Gwiazdą festiwalu był Ray Wilson & Stiltskin

                                     

1.9. Historia 2011

Festiwal odbył się w dniach 1-2 maja 2011 na scenie przy MCK Laureaci:

  • Nagroda publiczności - Unlumination z Krakowa
  • Drugie miejsce – NoXX z Ostródy
  • Pierwsze miejsce – Deleted z Poznania
  • Trzecie miejsce – S.T.O.R.N. z Ozorkowa

Skład jury:

  • Jan Targowski – Polskie Radio Łódź, dziennikarz
  • Wojciech Ossowski – Polskie Radio Program III, dziennikarz
  • Marek Wiernik – Polskie Radio, Radio dla Ciebie, dziennikarz
  • Marek Sadowski - krytyk muzyczny
  • Paweł Jaremko - "Klinika Muzyka"
  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny

Gwiazdą festiwalu był zespół: Hunter

                                     

1.10. Historia 2012

Festiwal odbył się w dniach 30 kwietnia - 1 maja 2012 na scenie przy Młodzieżowym Centrum Kultury.

Pierwszy dzień festiwalu został przeznaczony na promocję Skierniewickich zespołów i na scenie MCK zagrały:

  • Pwyn
  • Unlumination - laureat nagrody publiczności X edycji Rock May Festival
  • Front Cut
  • Rollercoaster Groove
  • Bringt Lringt

Drugi dzień festiwalu 1 maja po wysłuchaniu 10 zespołów występujących w konkursie Jury postanowiło przyznać:

  • Nagroda publiczności: Thrudy z Bełchatowa
  • Trzecie miejsce: The Sound Code z Ostrowa Wielkopolskiego
  • Pierwsze miejsce równorzędnie: Jolokia z Warszawy i Complane z Białegostoku
  • Nagroda specjalna polegająca na wykonaniu dowolnej usługi z oferty firmy Studio Klinika Muzyka dla zespołu THRUDY

Skład jury:

  • Marek Wiernik – Polskie Radio, Radio dla Ciebie, dziennikarz
  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny
  • Jan Targowski – Polskie Radio Łódź, dziennikarz
  • Wojciech Ossowski – Polskie Radio Program III, dziennikarz
  • Marek Sadowski - krytyk muzyczny
  • Paweł Jaremko - "Klinika Muzyka"

Gwiazdą Festiwalu była grupa Hey obchodząca swoje dwudziestolecie.



                                     

1.11. Historia 2013

Festiwal odbył się w dniach 1 maja 2013 na scenie przy MCK

Laureaci:

  • Trzecie miejsce – Syspika ze Skierniewic
  • Drugie miejsce – KCB Krzysztof Ciesielski Bandz Łodzi
  • Pierwsze miejsce – Straight Jack Cat z Krakowa
  • Nagroda publiczności - J.A.B. z Łodzi

Skład jury:

  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny
  • Marek Sadowski - krytyk muzyczny
  • Marek Wiernik – Polskie Radio, Radio dla Ciebie, dziennikarz
  • Jan Targowski – Polskie Radio Łódź, dziennikarz
  • Wojciech Ossowski – Polskie Radio Program III, dziennikarz

Gwiazdą festiwalu był zespół Luxtorpeda

                                     

1.12. Historia 2014

Festiwal odbył się w dniach 10 maja 2014 na scenie przy MOK

Laureaci:

  • Drugie miejsce – Hajva z Gliwice
  • Trzecie miejsce – Kasyno z Ostrów Maz.
  • Nagroda publiczności - DOT z Nieporęt
  • Pierwsze miejsce – Social Pretender z Tyresö / Szwecja

Skład jury:

  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny
  • Marek Wiernik – Polskie Radio, Radio dla Ciebie, dziennikarz
  • Andrzej "Kobra” Kraiński - muzyk, wokalista zespołu KOBRANOCKA
  • Wojciech Ossowski – Polskie Radio Program III, dziennikarz
  • Marek Sadowski - krytyk muzyczny

Gwiazdą festiwalu był zespół Myslovitz

                                     

1.13. Historia 2015

Festiwal odbył się w dniu 23 maja

Laureaci:

  • Drugie miejsce – Zgład z Radomia
  • Trzecie miejsce – Animators z Sosnowca
  • Pierwsze miejsce – Chopin Died z Warszawy

Skład jury:

  • Marek Wiernik – Dziennikarz, przewodniczący, Polskie Radio, Radio dla Ciebie
  • Wojciech Ossowski – dziennikarz, Polskie Radio Program III
  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny
  • Marek Sadowski - krytyk muzyczny

Gwiazdą festiwalu był zespół T.Love

                                     

1.14. Historia 2016

Festiwal odbył się w dniach 6, 7 maja

Laureaci:

  • Nagroda publiczności - Folya z Kielc
  • Pierwsze miejsce – Radio Slam z Warszawy
  • Drugie miejsce – Black Radio z Łodzi
  • Trzecie miejsce – Deep Down Inside z Sochaczewa

Skład jury:

  • Marek Wiernik – Dziennikarz, przewodniczący, Polskie Radio, Radio dla Ciebie
  • Wojciech Ossowski – dziennikarz, Polskie Radio Program III
  • Andrzej Bialik - krytyk muzyczny, Radio RSC
  • Marek Sadowski - krytyk muzyczny
  • Sławomir Macias - Radio RSC

Gwiazdą festiwalu 6 maja był zespół ILLUSION, 7 maja zespół Organek

Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →